Carrantouhill – Irlandzki Karnawał

Carrantouhill – Irlandzki Karnawał

Rejestracja została zamknięta.
Teatr i Klub Muzyczny Old Timers Garage

Carrantouhill – Irlandzki Karnawał

894 894 osób obejrzało to wydarzenie.

Zespół CARRANTUOHILL, nieprzerwanie od 1987 roku, wykonujący muzykę opartą na celtyckiej tradycji, zrealizował dotąd blisko 3500 koncertów w Polsce i na świecie; wydał ponad 20 płyt, przy produkcji
których współpracował z wieloma uznanymi artystami, m.in.: Anną Marią JOPEK, Anną DYMNĄ, Stanisławem SOJKĄ, Anitą LIPNICKĄ, Kubą BADACHEM, Robertem KASPRZYCKIM, Urszulą DUDZIAK, Krzysztofem ŚCIERAŃSKIM, Markiem RADULI, Tomaszem SZUKALSKIM, Wojciechem KAROLAKIEM, Maciejem BALCAREM…
Płyta „INIS” uzyskała status ZŁOTEJ PŁYTY, zaś płyta „SESSION-natural irish & jazz” zdobyła muzyczną PLATYNĘ, a ponadto została nagrodzona FRYDERYKIEM w kategorii etno-folk. Carrantuohill wielokrotnie gościł w Irlandii występując na największych irlandzkich festiwalach oraz zdobywając tak cenne umiejętności gry „u źródeł”. Do największych zaszczytów Carrantuohill zaliczyć należy występy w Claremont McKenna College w Kaliforni na osobiste zaproszenie poety Czesława Miłosza, a także udział w największym na świecie festiwalu w gatunku muzyki celtyckiej – „Guinness Irish Festival” w Szwajcarii. Atutem Carrantuohill jest to, że koncerty zespołu z powodzeniem odbywają się zarówno w atmosferze tradycyjnego irlandzkiego pubu, jak i na największych scenach festiwalowych czy teatralnych: Roches de Celtique (Francja), Dancing with Lunasa (Irlandia), Guinness Irish Festival (Szwajcaria), Cork Folk Festival (Irlandia), Sziget Festival (Węgry), Guinness Tour (Rosja), Guinness Tour (Niemcy), Eurofestival (Rumunia), Trypilskie Koło (Ukraina), Przystanek Woodstock (Polska) i wielu, wielu innych….
Muzycy zespołu Carrantuohill wykorzystują tradycyjne celtyckie instrumenty:
tin whistle, bouzuki, skrzypce, bodhran, uilleann pipes.
…i o celtyckiej muzyce wiedzą… prawie wszystko.

„Nieoczekiwanie poczułem się jak w domu podczas spotkania z zespołem Carrantuohill, polskimi muzykami grającymi irlandzkiego jiga i reela w takim stylu i z takim szelmostwem, że nawet Irlandczycy nie zrobiliby tego lepiej.”
Seamus Heaney (irlandzki poeta i noblista)

 

„Carrantuohill to moi koledzy. Od lat z zapałem konsekwentnie tworzą muzykę, którą lubią. INIS to płyta wymyślona i stworzona przez nich od początku do końca. Ja z przyjemnością podporządkowałem się ich pomysłom…”
Stanisław Sojka 

Czas trwania: 90 minut


Bilety 70 PLN
Możliwość zakupu biletów również w sklepie KORALIK, w bramie u wejścia do teatru

 

Data i godzina

19-01-2024 - 19:00
 

Rodzaje wydarzeń

Podziel się z przyjaciółmi