TEATR Przedstawienie teatralne

teatr_kim_jest_krysia_plakatKim jest Krysia

Obsada: Hanna Konarowska, Magdalena Górska
Reżyseria: Jakub Wons
Autor: Marek Pituch
Scenografia: Adam Grządziel
Muzyka: Szymon Suchoń

Do mieszkania gwiazdy disco polo puka nieśmiała dziewczyna. Drzwi otwiera aspirująca do roli celebrytki żona muzyka. Wiadomość jaką przynosi nieznajoma przewróci życie kobiety do góry nogami. Starcie wiejskiej prostoty i łatwowierności z wielkomiejską obłudą i konsumpcjonizmem. Miłość – nienawiść, bezduszność – współczucie czyli portret kobiet przez pryzmat nagłych i nieoczekiwanych wypadków. To wszystko zmierza do zadania pytania – Kim jest Krysia?

Hanna Konarowska
Aktorka filmowa, telewizyjna i teatralana. Aktorstwa uczyła się w Lee Strasberg Theatre and Film Institute w Nowym Jorku, w 2006 roku zdała Eksternistyczny Egzamin dla Aktorów Dramatu. W telewizji debiutowała w serialu “Na dobre i na złe” później na stałe zagościła w obsadzie “Na wspólnej”. Teatralny debiut aktorki to rola Iriny w “Trzech Siostrach” Czechowa w reżyserii Nataszy Perry Brook i Krystyny Jandy, spektakl był grany przez siedem lat w Teatrze Polonia. Widzom znana jako policjantka Renata z serialu “Pitbull”, naiwna sekretarka Marysia w kultowym filmie “Lejdis” oraz z filmu Janusza Kondratiuka “Milion Dolarów”, gdzie wcieliła się w rolę bezwzględnej Matyldy. W sztuce “Miłość Ci wszystko wybaczy” Przemysława Wojcieszka grała wolontariuszkę Olę u boku przejmującego Stanisława Brudnego. Razem ze swoją mamą Joanna Szczepkowską zrobiły w Instytucie Teatralnym spektakl “ADHD i inne cudowne zjawiska” z którym jeżdżą po całej Polsce, jej rola panny młodej została uznana za najlepszy epizod teatralny 2012 roku . Ostanio mogliśmy  oglądać aktorkę we wzruszającym filmie “Nad życie” o Agacie Mróz, gdzie grała najbliższą przyjaciółkę siatkarki. Zagrała gościnnie w kilku serialach min. “M jak miłość”, “Ojciec Mateusz”, “Przyjaciółki”, “Paradoks” i “Lekarze nocą”. Pojawiła się również w filmach “Obywatel” Jerzego Stuhra i w filmie Piotra Wereśniaka “Wkręceni 2”.

Magdalena Górska
Aktorka. Ukończyła warszawską Akademię Teatralną w 2004 roku. Debiutowała na deskach Teatru Ateneum w 2005 roku w spektaklu „Frederick czyli Bulwar Zbrodni“ w reż.W.Adamczyka u boku min. Piotra Fronczewskiego i Ewy Wisniewskiej. Wspólpracowała z warszawskimi teatrami: Ateneum,Komedia,Dramatyczny,Capitol. W 2007 roku wzieła udział w warsztatach do spektaklu Roberta Wilsona-legendarnego amerykanskiego artysty teatru.Magdalena Górska znana jest widzom także z filmow (min.“Testosteron“, gdzie zagrała Dziewczynę z Oazy,“Skazanyna Bluesa“ „Wszyscy jestesmy Chrystusami“,“Wichry Kołymy“gdzie zagrała u boku Emily Watson)oraz seriali(„M jak miłość.“,“Na dobre i na złe“,“Kryminalni“,“Pierwsza Miłość“, „Glina“,“Prawo Agaty“,“Klan“ i wiele innych). W swojej karierze współpracowała z wieloma reżyserami min. Jakubem Kolskim,W.Pasikowskim,P.Vega,K.Zanussim, Zagrała główne role w kilku produkcjach zagranicznych (wegierskich,rosyjskich bialoruskich,ukrainskich). Obecnie związana  jest z Teatrem Ognisko,gra Gizelę w spektaklu „Dwoje na Huśtawce“ w reż. A. Wojtyszki. Współpracuje  też z Teatrem  Współczesnym w Warszawie,  gdzie mozna ja ogladać w spektaklu „Requiem“.