Minione wydarzenia

Informacje o wydarzeniu:

 • sob
  25
  Lis
  2017

  Koncert - Batalion d'Amour + Iscariota

  19:00Bilety: 30 zł

  kupbiletonline003

  batalionZapraszamy serdecznie na kolejny koncert w ramach kontynuacji trasy Fenix Tour! Tym razem widzimy się w Katowicach, a zagra z nami Iscariota! Nie może Was tam zabraknąć!
  Strony FB zespołów:
  https://www.facebook.com/BataliondAmour/
  https://www.facebook.com/iscariotaband/
  BATALION D'AMOUR to doświadczony zespół grający melodyjnego rocka. W 2016 roku grupa na dobre powróciła na polską scenę muzyczną z bardzo wysoko ocenioną przez media i środowisko muzyczne płytą „Fenix”, dystrybuowaną w Europie, USA i Japonii; jest to szósty krążek w dyskografii formacji. To, co wyróżnia zespół, to niesamowita energia, którą przekazują publiczności podczas koncertów, głównie za sprawą ekspresyjnej wokalistki, która zaraża swoją żywiołowością. Ciekawe melodie, niebanalne teksty utworów, mocny, nietuzinkowy wokal Karoliny Andrzejewskiej (laureatka wielu konkursów wokalnych, nominowana do Wokalistki Roku 2016 w radiostacji Antyradio) - to wszystko wpływa na niepowtarzalną aurę koncertów zespołu i sprawia, że każde spotkanie z Batalion d’Amour zapada głęboko w pamięć.
  „Fenix” jest drugą płytą nagraną z Karoliną Andrzejewską jako wokalistką zespołu. Nowy album został wydany 4 listopada 2016 roku przez niemiecką wytwórnię Echozone – był to międzynarodowy debiut formacji. W Polsce album „Fenix” jest dystrybuowany przez SonicRecords – wyłącznego dystrybutora Adele na Polskę.
  Na płycie pojawiają się znakomici goście: John Porter, Tomasz Grochola z Agressivy 69, Łukasz Belcyr, Łukasz Pilch i wielu innych, a sam album jest bardzo uniwersalny - jest to szeroko pojęta muzyka rockowa o zabarwieniu alternatywnym.
  Z dnia na dzień przybywa coraz więcej pozytywnych recenzji zarówno od nabywców płyty, jak i od magazynów i portali muzycznych. Magazyn Teraz Rock ocenił nowy krążek na 4,5 gwiazdki na 5 możliwych, co było jednym z najlepszych wyników wśród polskich zespołów w ostatnim kwartale 2016 roku. Nowa płyta została również mocno doceniona w podsumowaniach roku 2016: zespół otrzymał m. in. nominację singla "Charlotte" do Utworu Roku 2016 oraz 4 miejsce w zestawieniu Najlepszych Płyt Roku 2016 według redaktorów magazynu Teraz Rock, a także nominację Karoliny Andrzejewskiej do Wokalistki Roku 2016 oraz płyty "Fenix" do Płyty Roku 2016 w radiostacji Antyradio. Singiel "Charlotte" znalazł się w czołowej 20-stce listy Turbo Top Antyradia, gdzie utrzymywał się przez 5 tygodni z rzędu, plasując się w dniu oficjalnej premiery na 8. miejscu.
  ----------------------------------------------
  ISCARIOTA - polska grupa muzyczna założona przez Piotra Piecaka i Dominika Durlika w 1990 roku w Sosnowcu. Zespół w początkowym okresie działalności prezentował muzykę z gatunku melodicdeath metal. Obecnie zespół wykonuje muzykę z pogranicza thrash i heavy metalu, wykorzystując instrumenty klawiszowe.
  Zespół zagrał szereg koncertów (w tym charytatywnych) w kraju, uczestniczył w wielu festiwalach, przeglądach, koncertach klubowych. Wśród najważniejszych należy wymienić koncerty zagrane z: Saxon, BlazeBayley, Kat, Vader, Lake of Tears, Quo Vadis, EternalDeformity, Christ Agony, Hunter, Frontside, Horrorscope, Pandemonium, Overlord, Mordor, Azazel, Basement.
  Iscariota ma na swym koncie występ w telewizji TVN w serialu W 11, realizacje w telewizji TVS oraz telewizji Rondo oraz wywiady w tak prestiżowych magazynach jak: Metal Hammer, Perkusista, Magazyn Gitarzysta, jak również wywiady radiowe m.in. Radio RMF, Antyradio, Radio ESKA, Radio Bemowo, ESKA TV, ESKA GO w ciężkim stanie.
  Dyskografia:
  1992 - Demo Glodgad (Asta Records)
  1995 - LP Cosmic Paradox (Baron Records)
  2007 - LP Pół Na Pół
  2011 - EP Lilith (feat. Roman Kostrzewski w utworze Celtycki Chłód)
  2012 - EP Żeglarzenocy
  2014 - LP HistoriaŻycia (Defense Records)
  2016 - LP Upadłekrólestwo (Defense Records)
  Nagrody:
  Laureat Young Rock Festiwal – Festiwal Muzyki Rockowej w Trójkącie, TV Mysłowice 2008r
  Skład zespołu:
  Piotr Piecak – wokal
  Dominik Durlik – gitara
  Justyna Szatny – syntezator
  Piotra Zapart – bas
  Tomasz „Thuderbreaker” Dudziński – perkusja