Minione wydarzenia

Informacje o wydarzeniu:

 • czw
  08
  Cze
  2017

  Koncert - The Lewis Hamilton Band

  20:00Bilety: 35 zł

  Od założenia zespołu w sierpniu 2010, The Lewis Hamilton Band zagrał już ponad 600 koncertów od Wysp Brytyjskich poprzez Francję, Holandię, Belgię, Niemcy, Szwajcarię aż po Polskę i Słowenię, oraz wystąpił na wiekszości największych brytyjskich festiwali bluesowych, łącznie z występami na Głównej Scenie na festiwalach Hebden Bridge i Maryport.
  Mimo młodego wieku (23 lata) Lewis był już pięć razy z rzędu nominowany do Brytyjskich Nagród Bluesowych w kategorii Młody Artysta w roku 2012, 2013, 2014, 2015 i 2016, a mając nadal zaledwie 20 lata otrzymał również dwie nominacje w kategorii Autor Tekstów.
  Od kilku lat, Lewis jest współorganizatorem Thornhill Blues Festival, którego gwiazdą w roku 2016 był znany również w Polsce Danny Bryant.
  Jako gitarzysta, lider zespołu Lewis Hamilton oddaje hołd być może największym muzykom XX wieku, czerpiąc inspiracje od takich gigantów jak Stevie Ray Vaughan, Jimi Hendrix czy Rory Gallagher. W swojej muzyce łączy również style bardziej współczesnych muzyków bluesowych i rockowych, takich jak Joe Bonamassa, Derek Trucks i Matt Scofield.
  Jako wokalista, wypracował swój własny niepowtarzalny i mocny styl, pozostający pod wpływem Joe Cockera, Dave’a Mathewsa i wielu innych.
  Swoim debiutanckim albumem Gambling Machine Lewis Hamilton wygrał nagrodę Scottish New Music Award w kategorii Szkocki Album Roku Jazz/Blues w roku 2012. Utwór Candlelight & Sympathy z albumu Empty Roads pojawi się na scieżce dźwiękowej nowego filmu fabularnego 'Scar Tissue'. Jego album Ghost Train i Shipwrecked otrzymały liczne pozytywne recenzje i zdobył uznanie ze strony czasopism i portali bluesowych na całym świecie, a jego utwory znalazły się na antenach radiowych w ponad 15 krajach.
  Lewis grywał już z wieloma tak znanymi muzykami jak Aynsley Lister (kiedy na koncercie zastąpił wokalistę), Ryan McGarvey, Henrik Freischlader, Alan Nimmo, Chantel McGregor i Ben Poole.
  Lewis jest również utalentowanym dzwiękowcem i prowadzi własne studio nagraniowe w szkockiej miejscowości Auchterarder, gdzie sam pisze, nagrywa, produkuje, miksuje i wydaje cały materiał muzyczny zespołu.
  W roku 2013, Lewis Hamilton wydał we własnej wytwórni wychwalany przez krytyków trzypłytowy album szkockiego bluesa Jock’s Juke Joint, na którym znalazły się utwory 50 szkockich bluesmanów, w tym jego własne. Cała seria była szeroko komentowana na międzynarodowej scenie bluesowej, a utwory były emitowane w ponad 70 programach radiowych w wielu krajach oraz otrzymały wiele pozytywnych recenzji we wiodących publikacjach bluesowych w Wielkiej Brytanii, jak również w Stanach Zjednoczonych i w Europie. Drugi album z tej serii był nominowany jako Najlepszy Album do Brytyjskich Nagród Bluesowych w roku 2013, podczas gdy trzeci krążek został wybrany jako pierwszy w historii Album Miesiąca przez Stowarzyszenie Niezależnych Nadawców Bluesowych (Independent Blues Broadcasters Association).
  W Polsce, w 2014 roku utwory LHB można było usłyszeć między i innymi na antenie Radia Kultura w audycji Piotra Gwizdały.
  Rok 2015 i 2016 to głownie trasy koncertowe i nowa płyta Shipwrecked, za którą już został po raz kolejny nominowany do Brytyjskich Nagród bluesowych roku 2016 ...
  Media o płycie Ghost Train

  "Bardzo zaskakujący i zróżnicowany materiał, który oceniam bardzo wysoko. Lewis dostarczył profesjonalny album, który zasługuje na uwagę."
  - Andre Wittebroek (Blus Magazine)
  -
  "Ghost Train to album udany ... już znalazł się w pierwszej dziesiątce moich ulubionych w tym roku."
  - Philip Vehaege (Keys and Chords)
  -
  "Ghost Train to mocny i zróznicowany album, który dostarcza dobrej promocji ..."
  - Walter Vanheuckelom (Rootstime.BE)
  -
  "Lewis Hamilton wydaje się być bezbłędnym kontynuatorem północnoamerykańskich korzeni bluesa."
  - Steve Brown (Rocktimes.DE)
  -
  "Lewis zdążył już udowodnić że na scenie potrafi dotrzymać kroku każdemu gitarzyście, ale potrafi o wiele więcej. Jego utwory są pełne soulu i przywodzą na myśl obrazy jakich możnaby się spodziewać po kimś dwykrotnie starszym."
  - Bill Wilson (Reflections in Blue)
  -
  "W jego stylu są ślady stylu Henrika Freischladera. Lewis zawsze szuka świeżego sposobu przekazywania muzyki i nie boi się iść w nowym kierunku. Ghost Train to zawsze ciakawa płyta... "
  - John Hurd (3songsbonn.com)
  -
  "Gorącokrwisty blues kaledoński – czy jakikolwiek fan muzyki może mu tego odmówić?"
  - Ian Rankin
  -
  Pełne recenzje pod www.lewishamiltonmusic.com, tam też więcej informacji o zespole i kalendarz koncertów 🙂