Minione wydarzenia

Informacje o wydarzeniu:

 • sob
  14
  Sty
  2017

  Koncert - Batalion d'Amour + support

  19:00Bilety: 30 zł

  kupbiletonline003

  batalionBatalion d’Amour (w skrócie BDA) to polski zespół rockowy założony w 1989 roku w Skoczowie. Od początku działalności grupa inspirowała się rockiem gotyckim i dark wave, co znalazło swoje odzwierciedlenie w muzyce zespołu i sprawiło, że BDA stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych zespołów gotyckich w Polsce.

  Piąty album „Niya”, wydany w 2001 roku z Karoliną Andrzejewską jako wokalistką zespołu, spotkał się z pozytywnym odbiorem wśród fanów, udanym press tour i bardzo dobrymi recenzjami wśród dziennikarzy. Płyta była jednym z najlepiej ocenionych albumów w magazynie „Teraz Rock” w 1 połowie 2006 roku (4 na 5 gwiazdek).

  W ciągu ostatnich dwóch lat BDA zintensyfikował prace nad nowym, szóstym już studyjnym albumem zatytułowanym „Fenix”. Nowy album został wydany 4 listopada przez niemiecką wytwórnię Echozone, która posiada w swoim katalogu takich artystów jak The Mission, Ikon, Wayne Hussey i wielu innych. Płyta jest dystrybuowana na całym świecie oraz szeroko promowana w Europie – jest to międzynarodowy debiut zespołu. W Polsce album jest dystrybuowany przez Sonic Records – wyłącznego dystrybutora Adele na
  Polskę.

  Płyta "Fenix" otrzymała już wiele bardzo pozytywnych recenzji, zarówno od fanów, jak i mediów. Teraz Rock po raz kolejny bardzo wysoko ocenił nową płytę, przyznając aż 4,5 gwiazdki na 5. Podobną opinię podzielają również inne media, zarówno polskie, jak i zagraniczne - recenzje spływają z takich krajów jak Niemcy, Belgia, UK, Francja, Stany Zjednoczone czy Finlandia. Sam materiał postrzegany jest jako przemyślany eklektyzm gatunkowy, łączący elementy artrocka, metalu, synthrocka i rocka gotyckiego.