Minione wydarzenia

Informacje o wydarzeniu:

 • sob
  07
  Sty
  2017

  Koncert - Mr. Pollack

  19:00Bilety: 30 zł

  kupbiletonline003

  pollackMr. Pollack tworzą bracia Jacek (gitara,vocal) i Grzegorz (bębny) Polakowie ), którzy karierę muzyczną rozpoczynali u ojca Justyny Steczkowskiej, ucząc się śpiewu w prowadzonym przez niego chórze.
  Po kilkunastu latach założyli zespół rockowy i w roku 1990 nagrali swą pierwszą płytę QŃ.
  Na tej płycie Jacek Polak pokazał swój doskonały warsztat gitarowy i został uznany za jednego z najlepszych polskich gitarzystów. Od tego czasu zespół nagrał jeszcze kilka płyt, w tym - ku zaskoczeniu swych fanów - jedną płytę zawierającą utwory muzyki poważnej w aranżacji rockowej („Air on 6 strings”, rok 2000, utwory m.in. Beethovena, Mozarta, Bacha, Rimskiego-Korsakova - bardzo popularny "Lot trzmiela").
  Płyta ta cieszyła się dużą popularnością, utwory na niej nagrane na stałe weszły do repertuaru koncertowego zespołu, a Jacek został określony "Paganinim Gitary".
  Zespół koncertował z powodzeniem na całym świecie, zaś jego muzycy zbierali indywidualne nagrody w konkursach i przeglądach instrumentalistów.
  Jacek w roku 1997 został uznany w Polsce za "Nową nadzieję gitary" w plebiscycie organizowanym przez wiodący fachowy magazyn "Gitara i Bas", a w roku 2002 został uhonorowany w USA nagrodą "Największy nieodkryty talent gitarowy".
  Grzegorz w roku 2011 zajął 3. miejsce na międzynarodowym festiwalu perkusyjnym "Drum Off", organizowanym przez Melody House Musical Instruments.
  Bracia Polakowie na krajowej scenie współpracowali z wieloma znanymi muzykami, m. in. z zespołem Chłopcy z Placu Broni, Renatą Przemyk, Jackiem Królikiem - aktualnie grającym w zespole Grzegorza Turnaua, Grzegorzem Skawińskim (Kombi, ONA).
  Od 24.08.2014 do 11.09.2014  Zespół Mr.Pollack odbył w trasę koncertową po Chinach "Mr.Pollack 2014 China Tour" promującą własną twórczość !!!
  W roku 2015 nakładem Metal Mind Productions ukazuje się najnowsza płyta zespołu, "Black Hawk", bardzo dobrze zapowiadająca się tak w Polsce, jak i za granicą (duże powodzenie u agentów muzycznych m. inn. w USA i UK).
  W marcu 2016 Mr.Pollack z powodzeniem koncertował w Wielkiej Brytanii.
  We wrześniu 2016 zespół koncertował na wschodnim wybrzeżu USA promującą płytę "Black Hawk".