Minione wydarzenia

Informacje o wydarzeniu:

 • nie
  03
  Kwi
  2011

  Pedro y Mari

  19:00Bilety: 20 zł

   

  Pedro y Mari w Old Timers GarageMaria- wokal/flet poprzeczny, Piotr- gitara to rodzinny projekt muzyczny zapoczątkowany w roku 2006. Duet specjalizuje się w wykonywaniu mało znanej w Polsce brazylijskiej bossa novy, a także standardów jazzowych we własnych aranżacjach. Dysponuje szerokim wachlarzem dobrej muzyki w stylu bluesa, popu, soulu. Bez względu jednak na to, co grają, artyści zawsze w sposób profesjonalny zawierają w muzyce swoją indywidualność.

  Maria swą przygodę z jazzem rozpoczęła przed pięcioma laty, kiedy to rozpoczęła naukę śpiewu u znanej wokalistki jazzowej Beaty Przybytek. Jest absolwentką elitarnej uczelni Middlesex University w Londynie, którą ukończyła na kierunku "wokalistyka jazzowa" studiując pod okiem znakomitego wokalisty Iain’a Mackenzie. Kstzłciła się także pod okiem świetnego polskiego wokalisty jazzowego- Marka Bałaty.

  Piotr jest absolwentem katowickiej Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego, którą ukończył w klasie gitary. Brał udział w licznych kursach i festiwalach gitarowych pobierając lekcje m. in. u takich artystów jak: Carlo Marchione, Pavel Steidl, Marco Tamayo, Roland Dyens, Rafael Cortes (flamenco). Jest laureatem konkursów gitarowych w Gdańsku, Krynicy, Sanoku i Cieszynie. Kształcił się także pod okiem znakomitego gitarzysty jazzowego- Marka Dykty.