Minione wydarzenia

Informacje o wydarzeniu:

 • pt
  15
  Kwi
  2011

  Irena Jarocka

  19:00Bilety: 60 zł

  Irena Jarocka w Old Timers GarageIrena Jarocka. Dla wielu właśnie ona jest ikoną polskiej piosenki. Charyzmatyczna, wrażliwa, przebojowa. Obdarzona głosem o unikalnej, ciepłej barwie, bezbłędnie trafiającym do serc słuchaczy. Wiele płyt wydanych w Polsce i za granicą, dziesiątki przebojów. Ich tytuły każdy wymieni jednym tchem. Kto nie zna „Wymyśliłam Cię”, „Motylem jestem” „Gondolierów znad Wisły”, „Kocha się raz”, „Nie wrócą te lata”, „Odpływają kawiarenki” czy wielu, wielu innych Jej piosenek? Zagraniczne sukcesy fonograficzne to płyty wydawane w USA, we Francji w dawnym RFN, ZSRR i w Czechosłowacji. Irena Jarocka debiutowała w 1968 roku na festiwalu w Sopocie piosenką „Gondolierzy znad Wisły”. Zdobywczyni wielu prestiżowych nagród na światowych festiwalach piosenki, laureatka wielu plebiscytów prasowych i radiowych na najpopularniejszą piosenkarkę roku. Śpiewała u boku takich gwiazd jak Mireille Mathieu, Charles Aznavour, Michael Legrand czy zespół ABBA. Nagrywała płyty dla największych wytwórni na świecie takich jak Phillips, Supraphon, Warner Brothers, Cristal- EMI , Melodia i rodzimych Polskich Nagrań.

  Irena Jarocka próbowała także swoich sił jako aktorka. U boku serialowego Stefana Karwowskiego zagrała piękną kusicielkę i piosenkarkę u szczytu kariery, Irenę Orską, w kinowym hicie „Motylem jestem czyli romans czterdziestolatka”. Była ucieleśnieniem wszystkich cech postaci stworzonej przez reżysera Jerzego Gruzę. Po latach artystka potwierdziła swe aktorskie umiejętności w Teatrze Polskim w Waszyngtonie, grając z powodzeniem w sztuce Mrożka „Piękny widok”.
  W 2007 roku ukazała się na rynku, pisana w formie wywiadu-rzeki przeprowadzonego przez Magdalenę Walusiak, autobiografia Ireny Jarockiej pt. „Motylem jestem, czyli piosenka o mnie samej”. Wydana przez wydawnictwo Prószyński i Spółka książka, zawiera moc wzruszeń, wspomnień, nieznanych dotąd faktów z życia gwiazdy i mnóstwo pięknych zdjęć.
  W 2008 roku ukazała się długo oczekiwana nowa płyta Ireny Jarockiej, będąca efektem współpracy dwóch pokoleń twórców. Oprócz czterech kompozycji Seweryna Krajewskiego, dwóch Jarosława Kukulskiego, znajdują się na niej utwory młodszej generacji kompozytorów: Adama Abramka i Pawła Sota, Marcina Nierubca i Ilony Europy. Autorami tekstów są Jacek Cygan, a także m.in. Edyta Warszawska i Katarzyna Jamróz. Nagrania odbywały się w Izabelin Studio, a także w USA– w Nowym Jorku i w Filadelfii. Produkcją muzyczną zajęli się Adam Abramek, Paweł Sot, Łukasz Sztaba, Piotr Zygo, a nad całością przedsięwzięcia czuwał Andrzej Puczyński. Album ukazał się w końcu października pod skrzydłami Universal Music Polska.
  Pod koniec 2008 roku Irena Jarocka zdobyła „Laur elegancji” przyznawany najelegantszej Polce przez włoskiego projektanta mody Vinicio Pajaro. W Stanach natomiast Business Media Agency wydawca 2Tygodnika Polonijnego przyznał Jej tytuł „Człowieka Roku 2008” za promowanie kultury polskiej w USA i rozsławianie Polski w świecie. Rok 2009 to kolejne trofea przyznane Irenie Jarockiej: w plebiscycie Polskiego Radia w Muzycznej Jedynce radiosłuchacze wybrali Ją Muzykomaniakiem roku 2008, a czytelnicy magazynu „PANI” przyznali Irenie Jarockiej i Jej mężowi Michałowi Sobolewskiemu „Srebrne Jabłko” dla pary roku.
  Irena Jarocka znana jest z występów scenicznych pełnych dynamiki, energii i bliskiego kontaktu z publicznością. Na koncertach śpiewa utwory w 8 językach, w różnych stylach: od popu, przez rock, country, french chanson, broadway aż po jazz. Irena Jarocka to osoba przepełniona zaraźliwą radością życia. Dzieli się nią nieprzerwanie ze swoją publicznością. Kto choć raz był na jej koncercie ten o tym wie.
  „Kiedy śpiewam z głębi serca, ludzie czują moją duszę. Amerykanie często mówią mi po koncertach, że nawet jeśli nie rozumieją słów, czują moje piosenki przez skórę. To najpiękniejsze, co może usłyszeć artysta”.