Minione wydarzenia

Informacje o wydarzeniu:

 • pt
  11
  Lut
  2011

  pARTyzant

  19:00Bilety: 25 zł

   

  pARTyzant w Old Timers GaragepARTyzant początek swojej działalności estradowej zawdzięcza legendarnej  grupie Dżem. Szlify muzyczne i literackie zdobywał u swojego przyjaciela Ryśka Riedla. Od 1991 roku przez trzy lata gitarzysta swoim solowym występem otwierał koncerty zespołu, jak i gościnnie wspomagał muzyków grając na akordeonie, harmonijce ustnej, instrumentach perkusyjnych czy gitarze akustycznej. Gitarzysta gości na czterech płytach Dżemu nagranych w tamtym okresie.  Ponadto od ponad dziesięciu lat zasila szeregi Zdrowej Wody. pARTyzant od początku swojej działalności posługuje się nietypową techniką gitarową tappingu oburęcznego (wydobycie dźwięku poprzez odpowiednie uderzanie strun palcami).  Umożliwia ona prowadzenie kilku niezależnych linii melodycznych, jak i granie na dwóch gitarach jednocześnie .Szerszy rozgłos muzyk zawdzięcza witrynie internetowej YouTube (www.youtube.com/partyzgit) gdzie od 2007 roku zamieszcza swoje klipy. Codziennie kilka tysięcy ludzi śledzi tam jego poczynania. Filmy obejrzano już ponad 3 miliony razy co plasuje jego kanał w ścisłej czołówce. Od 2008 roku pARTyzant zyskał  większe możliwości dzięki polskiej firmie lutniczej Mensinger, która  stworzyła dla niego specjalny sygnowany model gitary dwugryfowej (Mensinger Monster). pARTyzant koncertuje również poza granicami kraju i ma już za sobą występy u boku takich gigantów gitary jak: Joe Satriani, Al Di Meola, Steve Lukather czy Tommy Emmanuel. Wyrażają oni pochlebne opinie na temat artysty co można zobaczyć na wspomnianej już witrynie YouTube/partyzgit. W szerokim repertuarze artysty znajdziemy kompozycje własne, jak i oryginalne interpretacje muzyki filmowej, klasycznej, rockowej czy jazzowej. Na perkusji, nie ze względu na pokrewieństwo lecz umiejętności , towarzyszy gitarzyście 14-o letni syn Mikołaj Toczko.

  Tak skomentował ich wspólny występ na koncercie „SOLO ŻYCIA 2007” w Lublinie dziennikarz  magazynu „GITARZYSTA”  Wojciech Wytrążek: „(…)Ten artysta zrobił na mnie wyjątkowe wrażenie, ponieważ wypełnił amfiteatr nadzwyczajną aurą , która powstała z wyjątkowej interpretacji standardów jazzowych i rockowych, jak również zafascynowała mnie jego osobowaść jako wirtuoza gitary elektrycznej.Biały Gibson Les Paul w jego rękach po prostu śpiewał. Po kilku utworach dołączył do niego jego jedenastoletni syn o pseudonimie Mix Toczko grający początkowo na djembe , a potem na pełnym zestawie perkusyjnym z podwójną stopą. Słuchając końcowego solo i nie widząc jego skromnej postury, można było odnieść wrażenie , że gra pełnoletni instrumentalista (!). „ Gitarzysta Listopad 2007 A oto relacja Marty Szczeciny (Gazeta Wyborcza 3.09.2007):
  „(…) Tym razem największe wrażenie na publiczności zrobił występ pARTyzanTa, propagatora tappingu (wydobywanie dźwięku z instrumentu przez silne uderzenie palcami w strunę lub dociskanie do gryfu) znanego m.in. z grupy Zdrowa Woda. Muzyk grał na gitarze elektrycznej a na perkusji towarzyszył mu 11-letni syn Mix Toczko, który nie stronił od skomplikowanych solówek , robiąc prawdziwy show(…)”