Minione wydarzenia

Informacje o wydarzeniu:

 • czw
  06
  Sty
  2011

  Południca! Potwory i rewolucja

  19:00Bilety: 30 zł /15 zł (ulgowy)

   

  Południca!POŁUDNICA!Prezentuje: POTWORY I REWOLUCJA czyli wieczór kina niemego z muzyką na żywo
  w programie istoty fantastyczne, realne, groźne i kosmate w dwóch filmach najpierw agrrhhhh uuuuu!:
  ZEW CTHULHU
  REŻYSERIA: Andrew Leman
  USA, 2005, film niemy 60 minut (wersja P!)
  Zew Cthulhu jest opowieścią o zagadkowej figurce, w której zamieszkuje demon, o szaleostwie, psychoterapii, wielowymiarowych miastach, bagnach, tajemnych obrzędach dzikich plemion i niestrudzonych podróżnikach z ekspresjonistycznymi makijażami na powiekach.
  Są na świecie ludzie, którzy Howarda Lovecrafta kochają i już. Znaleźli się wśród nich tacy, którzy przetłumaczyli jego opowiadanie na film. Z tym, że translacja objęła też technikę robienia samego filmu. I tak powstał zagadkowy falsyfikat filmu niemego w czasach gdy do kin wchodzą obrazy trójwymiarowe.
  Dodajemy do tego własnej produkcji oszukańcze dźwięki, elektronika udaje naturę, generujemy przy pomocy cyfrowych bitów i przetworników bulgotanie bagien i wycie wiatru, śpiewy szamanów a nawet jazzowy swing. Uwaga, będzie straszyć.
  a potem bang! tatatatata! bummmmm:
  PAŹDZIERNIK, 10 DNI, KTÓRE WSTRZĄSNĘŁY ŚWIATEM
  REŻYSERIA: Siergiej Eisenstein,
  ZSRR, 1927, film niemy, 60 minut (wersja P!)
  Klasyka kina rewolucji, klasyka kina propagandy i jednocześnie film ostro krytykowany za swoją awangardową formę.
  Rewolucja październikowa w tym obrazie to mosty, walki uliczne, martwe konie, obalanie pomników, pożar historii i blond piękności omdlewające na ulicach.
  Październik uwiódł nas eksperymentalnym montażem. Specjalnie do niego komponujemy muzykę która, jest skonstruowana na podobnych zasadach. To będą mocne dźwiękowe kolaże instrumentów i głosów ludzkich. Żadnych mgieł, żadnych pomruków, na tym filmie będzie głośno.