Minione wydarzenia

Informacje o wydarzeniu:

 • pt
  08
  Kwi
  2016

  Hungarica + 230Volt

  19:00Bilety: 39 zł przedsprzedaż, 50zł w dniu koncertu

  Hungarica
  Zespół powstał w 2006 r. z inicjatywy gitarzysty Norberta Mentesa, który w roku 1981 znalazł się pośród członków-założycieli Moby Dicka - jednej z najpopularniejszych węgierskich kapeli rockowych działających po dziś dzień. W lutym 2013 Hungarica zorganizowała w Budapeszcie wielki koncert pod sztandarami przyjaźni polsko-węgierskiej.  Na to wyjątkowe wydarzenie zaprosiła gwiazdę polskiej sceny muzycznej, zespół  Złe Psy (założony przez znanego z TSA Andrzeja Nowaka, któremu towarzyszył słynny Paweł Mąciwoda - basista nie tylko Złych Psów, ale i legendarnego Scorpions).
  W ramach współpracy pomiędzy dwoma zespołami nagrany został polsko-węgierski utwór „Polak, Węgier” („Magyar, Lengyel”), który odniósł wielki sukces zarówno na Węgrzech, jak i w Polsce. Album „Ciało i Krew ” („Test és Vér”), na którym się ów utwór znajduje, dostępny jest na polskim rynku staraniem firm RDS Music oraz OLIFANT Records.
  Latem 2013 roku Hungarica zaproszona została na Międzynarodowy Zlot Militarny do Bornego Sulinowa (największą tego typu imprezę w Europie), gdzie, odnosząc wielki sukces, wystąpiła przed 10 tysięczną publicznością!
  Dzięki wspólnym dziejom, przyjaźni oraz patriotycznemu, chrześcijańskiemu światopoglądowi i wierze obydwu narodów przesłanie tekstów zespołu zrozumiałe jest również w Polsce. Hungarica stawia sobie za cel, aby za pośrednictwem muzyki oraz tekstów swych piosenek jeszcze bardziej przybliżyć polskim przyjaciołom węgierską historię, źródła narodowej tożsamości oraz kulturę. Dzięki zespołowi także i Węgrzy, zwłaszcza młodzież, poznają bliżej kulturę i tradycje polskiego narodu - w 2014 roku na albumie Hungarici ukazała się aranżacja polskiej pieśni wojskowej „Rozkwitały pąki białych róż” (w polskiej i węgierskiej wersji językowej).
  W 2015  roku Hungarica przygotowała polskojęzyczny album pt. „Przybądź wolności”, na którym znalazły się polskie przekłady najbardziej znanych utworów zespołu – zwłaszcza tych, które cieszą się popularnością także w Polsce (niektóre z nich zostały już opatrzone przez fanów polskimi napisami i umieszczone na stronach do dzielenia się plikami video). Płyta, na której występują gościnnie dwie legendy polskiego rocka, Andrzej Nowak (TSA, Złe Psy) oraz Grzegorz Kupczyk (ex-Turbo, Ceti), ukazała  się 6-tego lipca 2015 nakładem RDS Music . Hungarica wielokrotnie występowała w Polsce na Festiwalach i koncertach zawsze ciesząc się dużym uznaniem licznie zgromadzonej publicznosciDo chwili obecnej staraniem wydawnictwa Hammer Records ukazało się 6 LP, 3 EP i 2 DVD Hungarici.
  Na koncertach zespołu publiczność wypełnia po brzegi hale widowiskowe (np. budapesztański Petőfi Csarnok), wiele płyt Hungarici znalazło się w czołówce rankingów sprzedaży na krajowym rynku wydawniczym -  w 2010 r. jej album w przeciągu tygodnia od chwili wydania uplasował się na pierwszym miejscu toplisty, analogiczny sukces zespół osiągnął również w 2015 roku!  Hungarica cieszy się wielką popularnością nie tylko pośród Węgrów (zamieszkujących tereny znajdujące się w obrębie, jak i poza obecnymi granicami państwa węgierskiego,) lecz także wśród Polaków. Zarówno wydany w 2013 r. album „Test és vér”, jak i płyta „A láng örökkön ég”, która ukazała się rok później, odniosły w Polsce ogromny sukces, któremu zespół zawdzięcza liczne zaproszenia na polskie festiwale.

  230Volt
  Zespół powstał w Krakowie na początku 1998 roku. Początkowo formacja funkcjonowała pod nazwą BALANS i współpracowała z wokalistą Piotrem Siatkiewiczem, nagrywając promocyjny singiel w studiu Radia Plus.W międzyczasie Grzegorz rozpoczął współpracę z Markiem Piekarczykiem w jego projekcie BALL'S POWER, który z czasem zasilili też Mateusz i Bartek. W 2001 roku z zespołu odszedł Piotr Siatkiewicz. Jego miejsce zajął Jacek Dewódzki, a zespół przekształcił się w nowy projekt, początkowo o nazwie ORGAZMO RIDER, a później ~230 VOLT. Pierwszy promujący singiel, na który składały się dwa utwory został nagrany w grudniu 2001. W ramach promocji zespół wystąpił w drugiej edycji bijącego rekordy oglądalności Reality show "BAR". W maju 2003 roku kapela rozstała się z Jackiem. Grzesiek zaśpiewał pierwszy kawałek, do którego słowa napisała Małgosia... I tak się zaczęło... 😉 W 2004 roku zespół wydał płytę "OK.DOKTOR", która została przyjęta bardzo życzliwie i ciepło, zyskując wiele pozytywnych recenzji. W latach 2006-2008 członkowie zespołu równocześnie wspierali założony przez gitarzystę TSA, Andrzeja Nowaka zespół Złe Psy, by po zmianie basisty w 2009 powrócić z nowym materiałem. W ostatnich latach zespół zagrał wiele koncertów i uczestniczył w kilku liczących się festiwalach.

  Grzegorz Babisz - gitara solowa & vocal
  Mateusz Gajda - perkusja
  Krystian Sobota - gitara
  Dariusz Kamiński - bass

  Współorganizator koncertu: