Minione wydarzenia

Informacje o wydarzeniu:

 • pt
  11
  Gru
  2015

  TEATRALNA LIGA MISTRZÓW - "WRAKI"

  20:00Bilety: 45 zł

  autor: Neil LaBute
  przekład: Edyta Kubikowska
  reżyseria: Agnieszka Lipiec-Wróblewska
  scenografia i kostiumy: Agnieszka Zawadowska
  występuje: Jacek Poniedziałek

  Być kochanym albo kochać kogoś nigdy nie jest niczym złym. Wiecie... miłość to bardzo szczególne coś, wszystko jedno jaką formę przybiera. Bohatera sztuki - Edwarda Carra poznajemy w domu  pogrzebowym, w którym stoi trumna z ciałem ukochanej żony. Następnego dnia ma się odbyć pogrzeb. Czuwając przy niej Carr próbuje opowiedzieć (sobie i nam) dramatyczną i wzruszającą historię swojego życia. O żonie, o dzieciach, o sobie. Mówi o plotkach (żona była starsza ”jakieś 15” lat), mówi o seksie („nigdy dość bycia w niej”) i o wspólnym biznesie - odrestaurowywanie i wynajem klasycznych aut.
  Ta historia zaskakuje finałem. Rodzi szok, i pytanie: czy można szczerze kochać osobę, którą się oszukiwało dwadzieścia lat? Bo jest to historia mężczyzny-sieroty, który szukając matki znalazł miłość swojego życia. Dramat LaBute’a jest więc spowiedzią, oczyszczeniem, próbą dotarcia do prawdy.
  Jest pytaniem o tabu kazirodztwa, a zarazem współczesną wersją mitu Edypa. Edypa, który nie chce się oślepić, chce żyć dalej.