Minione wydarzenia

Informacje o wydarzeniu:

 • czw
  26
  Lis
  2015

  ORIGINAL TANGO ARGENTINO - TANGO DIAGONALES & CARLOS ROULET

  19:00Bilety: 55 zł

  Koncerty "Original Tango Argentino" to unikatowa propozycja na polskiej scenie muzycznej, która z pewnością zaspokoi gusta wielu koneserów muzyki. Po raz pierwszy odwiedzi Polskę kwartet Tango Diagonales. Młodzi i utalentowani muzycy z najznakomitszych scen Buenos Aires, jak m.in. Teatro
  Colón: Pablo Murgier (fortepian), Santiago Quagliariello (kontrabas), Camillo Fiore (flet), Edgardo Otero Salvador (bandoneon). Na scenie towarzyszyć im będzie wybitny argentyński śpiewak Carlos Roulet,  który jest w Polsce  już po raz trzeci.

  Repertuar koncertu nawiązuje do tradycji Złotej Ery Tanga (lata 30. ubiegłego wieku). Pochodzące z tamtego okresu Orquestras Tipicas zapisały się chlubą w historii tanga, a skomponowane w tych latach utwory są spuścizną dla kolejnych pokoleń Tangueros. Za sprawą talentu, pasji i charyzmy artystów poznamy bliżej fenomen tanga, jednego z najbardziej porywających gatunków muzyki i tańca na świecie.
  W czasie koncertu usłyszymy m.in.: Mi dolor, Tinta roja, Remolino czy El viejo vals. Będzie również niespodzianka dla publiczności.