Minione wydarzenia

Informacje o wydarzeniu:

 • pt
  04
  Mar
  2016

  Spektakl muzyczny "d:AMORE"

  20:00Bilety: 40 zł

  Nicola Palladini w muzycznej podróży śladami miłości
  Koncepcja i reżyseria: Nicola Palladini
  Scenariusz: Małgorzata Wojtulewicz, Nicola Palladini

  AMORE to po włosku MIŁOŚĆ. To również synonim pasji i namiętności. Samo słowo MIŁOŚĆ jest tematem przewodnim większości znanych szerokiemu gronu odbiorcy utworów, które zapisały się w historii muzyki rozrywkowej włoskiej, francuskiej, czy anglosaskiej.
  Dlatego właśnie „d:Amore” to podróż muzyczna śladami miłości.
  Dokładnie dwa lata po premierze Ciao Ciao Bambina, Nicola Palladini wraca do Tychów z nowa produkcją. Opłacało się czekać. Spektakl muzyczny „d:Amore” w reżyserii Palladiniego to widowisko, które dowodzi, że o sztuce najlepiej mówi się sztuką.
  Palladini, odkryty dla polskiego Teatru Musicalowego przez Andrzeja Marię Marczewskiego zagrał główne role w Jego „Cabarecie” i „Kiss Me Kate” a także „Betlejem Polskim” – już na deskach tyskiego Teatru Małego.
  Dyrektora tyskiej Sceny można niewątpliwe nazwać Ojcem sukcesu Palladiniego i tak lubianego przez tyszan „Ciao Ciao Bambina". Ostatnie dwa lata to nieustający sukces tej produkcji (ponad pięćdziesiąt spektakli na terenie całej Polski), a także praca Palladiniego nad warsztatem aktorskim a przede wszystkim realizacja jego największego marzenia – główna rola w rock-operze „Jesus Christ Superstar” w Teatrze Muzycznym w Łodzi.
  Jednak aktor nie był by sobą, gdyby jedynie zadowolił się odcinaniem kuponów od swojej pracy.
  Tak powstało „d:Amore” – z piosenkami śpiewanymi niegdyś przez Luigi Tenco, Dalidę, Elvisa Presleya, czy Binga Crosby – zobrazowanymi przez wyjątkowe wideoprojekcje.
  Nicola Palladini słowami piosenek i przy akompaniamencie muzyki granej na żywo (gitara akustyczna/kontrabas/piano) czasem wzruszająco, czasem z przymrużeniem oka stawia pytania o to, czym byłby świat gdyby nie miłość. Jednak w tym przypadku pytanie to nabiera zupełnie innego kontekstu. To rodzaj hołdu, lub chociaż ukłonu w stronę twórców i ich artyzmu.