Minione wydarzenia

Informacje o wydarzeniu:

 • pt
  22
  Sty
  2016

  Spektakl teatralny "Ciao Ciao Bambina"

  20:00Bilety: 40 zł

  Obsada: Nicola Palladini
  Reżyseria:
  Nicola Palladini
  Autor: Nicola Palladini i Małgorzata Wojtulewicz
  Współpraca: Andrzej Maria Marczewski
  Wideoprojekcje: Alessandro Ferri

  Spektakl muzyczny “Ciao Ciao Bambina” to podróż przez historię włoskiej piosenki i utwory dobrze znane polskiemu odbiorcy. Bohater wspomina swoje życie i drogę artystyczną, prowadząc nas przez trzy dekady XX wieku. Towarzyszymy mu w podróży promem wycieczkowym do Stanów Zjednoczonych końca lat 40 -tych, gdzie poznajemy klimat nowojorskiej Małej Italii. Po powrocie do Europy, widzowie udają się w towarzystwie Marino Mariniegodo kabaretów Neapolu i Rzymu, a także paryskiej Olimpii, gdzie biorą udział w jego wielkim sukcesie nad Sekwaną. Spora część spektaklu koncentruje się na ogromnym sukcesie, jaki Marino Marini odniósł w Polsce. Poznajemy historię jego wielkiej popularności nad Wisłą oraz genezę słynnej diety Twist, którą tam spopularyzował.
  Narrację niezwykłego ambasadora włoskiej piosenki w Polsce wspaniałe prowadzi, łącząc wokal z zadaniami aktorskimi, Nicola Palladini, z towarzyszeniem kontrabasu/fortepianu oraz gitary.
  Tłem dla spektaklu są widowiskowe videoprojekcje,wprowadzające nas w klimat i atmosferę. W ciągu 70 minut usłyszymy szlagiery: "Tu vuo fa l'americano", '"L'Italiano", "Azzurro", "Marina", "O'sole mio", "Love in Portofino", "Volare", "Mamma", "Guarda che luna", "Guaglione", "Kriminal Tango" czy "Nie płacz kiedy odjadę" i wiele innych.

  NICOLA PALLADINI
  Po ukończeniu w 2005 roku Akademii Musicalowej Musical Theatre Academy w Rzymie, studiował metody aktorskie Strasberg/Stanislavskji w Konstant Lee Studio u Ilzy Prestinari z Actor Studio. Rozpoczął swoją teatralną karierę w musicalu "The Rocky Horror Show" w roli Riff Raff, a następnie brał udział w licznych musicalach we Włoszech: "Welcome to the Machine" The Pink Floyd Rock Show w roli demonicznego producenta Franka, "Alicja w Krainie Czarów" w roli Szalonego Kapelusznika, "Across the Universe", "Marcelino, chleb i wino", "Grease" oraz jako Apostoł w światowej premierze w Sali Audiencyjnej Pawła VI w Watykanie muzycznego spektaklu "Maria z Nazaretu". W 2011 roku zadebiutował na polskiej scenie teatralnej główną rolą Mistrza Ceremonii w musicalu "CABARET", w reżyserii Andrzeja Marii Marczewskiego, w Nowym Teatrze im. Witkacego w Słupsku.  Rok później w Teatrze Muzycznym w Poznaniu wystąpił w musicalu "Kiss Me, Kate", również kreując głównego bohatera- Fred'a Grahama/Petruchio. W 2013 roku w Nicola Palladini można było zobaczyć w roli Saszy, w inscenizacji ''Skrzypka na dachu'' w Teatrze Powszechnym im. J. Kochanowskiego w Radomiu, a także jako Heroda w inscenizacji "Betlejem Polskiego" Lucjana Rydla na deskach Teatru Małego w Tychach. W tym samym 2013 wyreżyserował spektakl muzyczny Ciao Ciao Bambina, w którym z ogromnym sukcesem-ponad 70 spektakli od premiery w listopadzie 2013-wykreował postać Marino Mariniego. Od 4 października 2014 roku można go oglądać w Teatrze Muzycznym w Łodzi w podwójnej roli Judasza i Heroda w inscenizacji słynnego musicalu Jesus Christ Superstar. Pracował także nad musicalową wersją Snu Nocy Letniej Szekspira, gdzie wcielil się w role Oberona i Tezeusza. 21 listopada 2015 odbyła się premiera spektaku d:Amore w jego reżyserii i z nim w roli głównej.