Minione wydarzenia

Informacje o wydarzeniu:

 • wt
  13
  Gru
  2016

  Cisza Jak Ta

  20:0025 zł

  Cisza Jak Ta w Old Timers Garage"Mają świeżość wczesnego Starego Dobrego Małżeństwa, nastrój dojrzałej Wolnej Grupy Bukowiny i to tajemnicze coś jeszcze, co ma tylko Cisza Jak Ta" Napisał o zespole J.Molczyk

  Dynamiczny rozwój zespołu został w 2013 roku uhonorowany Pegazem Kultury,
  płyta "Nasze Światy" została uznana Poetycką Płytą Roku 2011 , a płyta - "Wuka"
  Poetycką Płytą Roku 2013 .

  Najpopularniejsza piosenka zespołu na portalu Youtube osiągnęła ponad 5 milionów
  wyświetleń, a oficjalna strona grupy na portalu Facebook ma ponad 70.000 przyjaciół.

  W 2014 roku zespół zdobył Nagrodę Publiczności Ogólnopolskiego Konkursu TVN,
  Radiowej Trójki i Skody - Skoda Auto Muzyka  , zdobywając 9 z 10  pierwszych miejsc.
  W 2015 roku zespół wydał dwie płyty - koncertową z towarzyszeniem kwartetu smyczkowego, oraz najnowszą studyjną "Więcej Milczenia", z której premierą przyjeżdża do Katowic.

  A na koncertowym "pokładzie" Ciszy: trzy gitary, delikatna perkusja, flet, skrzypce, i cztery odmienne wokale splatające słowa i dźwięki w urozmaiconą całość. Do tego zawsze towarzyszący zespołowi Juno - pies zespołowy, ulubieniec publiczności w całym kraju, traktowany przez zespół i słuchaczy jako członek ciszowej rodziny. Bo i atmosfera koncertów Ciszy Jak Ta jest wyjątkowa. Powaga wierszy największych polskich poetów - Leśmiana, Stachury, Osieckiej czy Tetmajera miesza się tu z lekkością testów autorskich. Bogate, koronkowo tkane aranżacje podawane są oryginalnie i żywiołowo wydobywając z poezji polskiej to co najlepsze i najpiękniejsze.

  Całość zamknięta w dwugodzinnych koncertach, które od 12 lat pozostawiają słuchaczy w zadumie, ale i w radości współtworzenia chwili.