Minione wydarzenia

Informacje o wydarzeniu:

 • sob
  12
  Gru
  2015

  Spektakl teatralny "Route 66"

  20:00Bilety: 30 zł

  „Cześć mamo. Tu Kicia… Tak, tak, Chicago jest urocze. Dużo czarnych, blues, jazz... Miasto tętni! A ta architektura… Żałuj, że cię tu nie ma. Tir taty? Piękny, zupełnie jak na filmach…”
  Pakuj się! Wyruszasz z nami w podróż. I to nie palcem po mapie, tylko tirem po Ameryce. Jedziemy spełnić nasz american dream. Zwiedzimy słynną trasę ROUTE66 – od Czikago po Elej. Czemu akurat ta trasa? Bo Ameryka, bo kultowe miejsca, piękne pejzaże, przygoda, ciekawi ludzie, nadzwyczajna atmosfera… Możesz też mieć swój powód. Kicia, na przykład, jedzie spotkać się po 17 latach z ojcem – legendą branży video z lat 80, poetą, pierwszym w Polsce copywriterem, geniuszem ekonomii i matematyki, człowiekiem wszechstronnie utalentowanym…
  Czujesz te emocje? Przed nami prawdziwe szaleństwo… teatru drogi.
  „OD CHICAGO PO L.A.
  BEZ JEDZENIA I BEZ SPANIA
  CZTERY KÓŁKA W DWA TYGODNIE
  POLSKI TRUCKER ZAIWANIA”

  Stany Zjednoczone widziane oczami polskiego tirowca i jego dorosłej córki, to zarazem sentymentalna wyprawa rodzinna, rajd po niespełnionych marzeniach o urzeczywistnieniu "amerykańskiego snu" i zderzenie z kulturą amerykańską, którą chce zaprezentować swojej dawno niewidzianej córce, żeby zyskać w jej oczach odrobinę uznania. Ale czy wspólna podróż najgorszą ciężarówką świata jest na pewno tym o czym marzyła?
  „AMERYKA, AMERYKA
  Z WYOBRAŻEŃ SIĘ WYMYKA
  TU ATRAPA, TAM ATRAPA”

  scenariusz: Justyna Kowalska, Patrycja Babicka
  reżyseria: Justyna Kowalska
  dramaturgia: Patrycja Babicka
  piosenki: Dariusz Kowalski

  scenografia: Borys Grzegorz Roman
  muzyka: Piotr Żyła
  światło: Dariusz Nawrocki
  instalacja foto-video: Justyna Kowalska

  obsada: Iwona Sitkowska, Kajetan Wolniewicz (aktorzy Teatru Ludowego w Krakowie)