Minione wydarzenia

Informacje o wydarzeniu:

 • pt
  04
  Wrz
  2015

  Billy Neal

  20:0040 zł

  BILLY NEAL wokal/ saksofon/ gitara
  JACEK KOROHODA  gitara
  LUKASZ SOBCZYK  perkusja
  WOJTEK FAMIELEC  bas
  Koncerty zespołu są bardzo energetyczną mieszanką Bluesa, Jazz i Soul,

  Bill Neal (Australia) – wokalista, saksofonista i gitarzysta, przyleciał na turne po Polsce i Europie.
  Do Polski przylatuje od wielu lat, gdzie związał się z wieloma polskimi (i nie tylko) muzykami takimi jak Jarosław Śmietana, Wojciech Karolak, Krzysztof Ścierański, Adam Czerwiński jak również  Nigel Kennedy, Karen Edwards, czy Zee Star. W ostatnich latach Bill wydał dwie płyty w Polsce: "I love the Blue" i "Life at Impart". W sierpniu tego roku będzie nagrywał swój czwarty album w Krakowskim studio, który będzie wydany we wrześniu 2015, na płycie winylowej oraz CD. Po opuszczeniu Europy, na przełomie września i października Bill wyjeżdża wraz z Leszkiem Karskim na turne po Australii a w listopadzie wylatuje do Chicago.

  Bill miał niesamowity głos jako dziecko. Śpiewał i występował od piątego roku życia. Jego nauczyciel śpiewu po wielu latach skomentował: "nigdy nie słyszałem takiego głosu, wtedy i teraz". Po audycie na angaż w Royal English Opera w wieku ośmiu lat, swoje dzieciństwo spędził na występach w Wielkiej Brytanii. Przez rok występował w Śnie Nocy Letniej w Operze Covent Garden w Londynie, śpiewał główną rolę w 'Oliwierze', "Amahl and the Night Visitors" oraz wystąpił w filmie z Sophią Loren i Richardem Burtonem. Bill ma wykształcenie muzyczne (śpiew klasyczny, klarnet i saksofon). W wieku dwunastu lat dostał stypendium muzyczne w prestiżowej szkole prywatnej 'Kings School". Podczas pobytu w Polsce w 2010 roku pewnego dnia Bill grał i śpiewał u swojego znajomego nad rzeką Rabą w Myślenicach. W pobliżu spacerował Jarek Śmietana. Usłyszawszy go tak zafascynował się jego głosem, ze postanowił zaprosić Billa do wystąpienia z nim na mającym się odbyć w sierpniu festiwalu Polnord Music Festival w Sopocie, jako gość niespodzianka. Gospodarzem festiwalu był Jarosław Śmietana z swoją super-grupą i Wojciechem Karolakiem. Bill wystąpił tam między innymi obok takich gwiazd jak Hanna Banaszak, Ryszard Rynkowski, Karen Edwards (USA), Z-Star (GB),
  W tym czasie Bill nagrał z Jarkiem Śmietaną i jego zespołem w Krakowskim studio płytę "I Love the Blues" która została wydana w maju 2011 roku.