Minione wydarzenia

Informacje o wydarzeniu:

 • pt
  04
  Lut
  2011

  Katarzyna Groniec

  19:00Bilety: 65 zł

   

  Katarzyna GroniecKatarzyna Groniec jest polską piosenkarką. Pisze, komponuje, występuje na deskach teatru. W 1988 roku, na Festiwalu Młodych Talentów w Poznaniu, zdobyła główną nagrodę. Dała się poznać szerszej publiczności dzięki współpracy z Teatrem Studio Buffo, występując w musicalach i spektaklach: Metro, Do grającej szafy grosik wrzuć, Grosik II, Obok nas, Tyle miłości, Nie opuszczaj mnie…, Przeżyj to sam. Pracowała też w Teatrze Ateneum (Trzy razy Piaf), Teatrze Muzycznym Roma (Cohen, Piotruś Pan), Teatrze Capitol (Opera za trzy grosze). Od 2009 roku wciela się w rolę Brendy, w musicalu Bagdad Cafe, w Teatrze Polonia. We wrześniu 2000 roku ukazała się jej debiutancka płyta „Mężczyźni”, której producentem był Grzegorz Ciechowski. Kolejny album to „Poste restante” składający się z trzech części. Pierwsza zawierała piosenki kabaretowe i filmowe z lat 30. XX wieku. Utwory premierowe części drugiej to sześć melancholijnych piosenek o miłości. W części trzeciej znalazły się utwory Astora Piazzolli w przekładzie Marcina Sosnowskiego oraz romans Aleksandra Wertyńskiego ze słowami Jonasza Kofty. Inspiracją dla całego projektu była piosenka Ewy Demarczyk („Jaki śmieszny jesteś pod oknem”).

  „Emigrantka”, płyta z kompozycjami Piotra Dziubka i, m.in., tekstami Groniec, została wydana w 2004 roku. Trzy lata później, w 2007, ukazały się „Przypadki” - dzieło całkowicie autorskie. Punktem wyjścia był dekalog, uaktualniony i przełożony na współczesny język. W 2008 Kasia zdecydowała się na płytę koncertową, „Na żywo”, gdzie śpiewa m.in. piosenki Jacqesa Brela, Kurta Weila, Nicka Cave’a i Mariana Hemara.
  Najnowszy projekt Katarzyny Groniec to „Listy Julii”, album inspirowany płytą „The Juliet Letters” Elvisa Costello. To kilkanaście piosenek, w których Kasia udziela głosu różnym, przeważnie nieszczęśliwym, bohaterom życia codziennego.


  http://www.youtube.com/watch?v=GG4ordBVbCM