Minione wydarzenia

Informacje o wydarzeniu:

 • wt
  28
  Kwi
  2015

  Wieczór indyjski

  18:30wstęp wolny

  „Prawdziwa podróż odkrywcza nie polega na szukaniu nowych lądów, lecz na nowym spojrzeniu”.
  Marcel Proust

  Janusz Szopa i Agnieszka Ulfik to dyplomowani instruktorzy hatha jogi, którzy opowiedzą o swoim pobycie w Indiach i zaprezentują zdjęcia z podróży. Wygłoszą również wykład pod tytułem  „Wpływ ćwiczeń jogi na ciało i umysł współczesnego człowieka” oraz z grupą osób przedstawią pokaz ćwiczeń jogi.

  Mile widziane stroje indyjskie!

  Prof. AWF dr hab. Janusz Szopa

  Kierownik Katedry Zarządzania Kulturą Fizyczną Akademii Wychowania Fizycznego  w Katowicach. Poprzednio – dziekan Wydziału Zarządzania Sportem i Turystyką AWF w Katowicach, kierownik Zakładu Technik Relaksacyjnych i Jogi w Politechnice Częstochowskiej oraz Zespołu Dydaktycznego Technik Relaksacyjnych i Jogi w AWF w Katowicach. Instruktor technik relaksacyjnych, instruktor jogi, instruktor  kinezypsychoprofilaktyki. Posiadacz międzynarodowych dyplomów nauczyciela jogi wg metody Iyengara i Shivanandy. Twórca programów nauczania oraz wykładowca technik relaksacyjnych, kinezypsychoprofilaktyki i jogi w polskich i zagranicznych uczelniach wyższych oraz programu kształcenia terapeutów uzdrowiskowych. Współorganizator i wykładowca programów europejskich oraz rządowych z zakresu rekreacji ruchowej dla osób w wieku dojrzałym. Od lat współpracuje z instytutami jogi oraz uczelniami indyjskimi. Organizator i wykładowca kursów instruktorskich z zakresu rekreacji ruchowej w oparciu o system fizycznych ćwiczeń jogi. Wypromował około 500 instruktorów rekreacji ruchowej (jest to tytuł zawodowy w dziedzinie kultury fizycznej) w specjalności hatha joga, kinezypsychoprofilaktyka lub fitness – ćwiczenia psychofizyczne w oparciu o system ćwiczeń hatha jogi. Współtwórca naukowo-badawczo-szkoleniowego częstochowsko-katowickiego centrum jogi. Kierownik studiów podyplomowych „Relaksacja i joga” w AWF Warszawa. Autor i współautor 3 książek oraz około 60 publikacji naukowych i kilkunastu artykułów popularyzatorskich z zakresu jogi i jej zastosowań w profilaktyce zdrowia. Twórca sekcji jogi w Klubie Uczelnianym AZS Politechniki Częstochowskiej, Koła Naukowego Joga w AWF Katowice, współtwórca Stowarzyszenia Jogi Akademickiej (wiceprezes), Polskiego Stowarzyszenia Jogi Iyengara (wiceprezes 2003-2008) oraz innych organizacji zajmujących się promocją jogi. Członek Rady Upowszechniania Kultury Fizycznej i Komisji ds. szkoleń instruktorskich AZS.

  Dr Agnieszka Ulfik

  Doktor nauk ekonomicznych w zakresie nauk o zarządzaniu. Adiunkt w Zakładzie Kinezypsychoprofilaktyki i Promocji Zdrowia w Katedrze Rekreacji Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach. Instruktor rekreacji ruchowej ze specjalnością kinezypsychoprofilaktyka. Posiada międzynarodowy dyplom nauczyciela jogi wg metody Iyengara. Wieloletni wykładowca na kursach instruktorskich rekreacji ruchowej w oparciu o system ćwiczeń hatha jogi. Autorka ponad 40 publikacji naukowych. Zainteresowania to turystyka oraz rekreacja ruchowa, a szczególności joga oraz techniki relaksacyjne. Wieloletni członek i działacz Klubu Uczelnianego AZS Politechniki Częstochowskiej - sekcja jogi, członek Zarządu Stowarzyszenia Jogi Akademickiej, wcześniej członek Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Jogi Iyengara.