Minione wydarzenia

Informacje o wydarzeniu:

 • śr
  22
  Kwi
  2015

  Cuefx Band (Jazz Art Festival)

  20:00Bilety: 15 zł

  Cuefx Band - fuzja jazzu, elektroniki, improwizacji oraz współczesnej muzyki klubowej. Oparta o potencjał indywidualności, doświadczenia i twórczej intuicji budujących band muzyków.
  Zespół powołany przez Jacka Latonia aka Cuefx, powstał w 2012 roku. Początkowo jako projekt studyjny, współtworzony z wokalistką jazzową Agnieszką Twardoch, ewoluował do obecnej formy soundsystemu koncertowego. Oprócz nadmienionych muzyków, kwintet współtworzą: Aleksander Papierz – saksofonista, Robert Zając – gitara oraz Michał ROSA Rosicki – realizator dźwięku, odpowiedzialny za koncertowe brzmienie zespołu.
  Podstawową koncepcją bandu jest improwizacja, często noise i dekonstrukcja własnych utworów. Dobór repertuaru jest indywidualny dla każdego koncertu, co powoduje swoistą nieprzewidywalność i niemożność klasyfikacji przedstawianych form i treści. Zespół koncertował indywidualnie, w klubach muzycznych jak np. krakowska Alchemia, tworzył też oprawę muzyczną imprezy modowej Modny Śląsk. Występował przed Kayah i Maciejem Maleńczukiem na dużej estradzie w ramach Dni Katowic. Supportował również jedną z najważniejszych postaci trip-hopu - Tricky'ego, podczas jego ubiegłorocznej trasy koncertowej po Polsce.
  Twórczość Jacka Latonia bardzo trafnie opisuję Bartek Chaciński (Polityka): "(...) Muzycznie rzecz odnosi się do jazzu – bardzo ilustracyjnie, filmowo, ale zarazem kapitalnie zmiksowanego z abstrakcyjnym hip-hopem. Słychać tu zarówno ślady nowojorskich eksperymentów spod znaku illbientu, Laswella, DJa Spooky’ego czy wreszcie łączącej hiphopowców i jazzmanów The Blue Series, jak i inspiracje skandynawskim nu-jazzem. W ładnych i złożonych aranżacjach instrumentów dętych słychać też i polski jazz z okolic lat 70. Rzecz jest grana z dużą swobodą (…) ale urzeka przede wszystkim kolażowy sposób prowadzenia opowieści przez producenta. Chcę więcej. (…)”