Minione wydarzenia

Informacje o wydarzeniu:

 • czw
  04
  Gru
  2014

  Baśniowa barbórka - opowieści dla dorosłych

  20:0015 zł

  Spotkanie z baśnią i folklorem śląskim
  Te wszystkie Heksy, Meluzyny i Utopce. I Sarbniki oczywiście. Gdzie oni się podziali? Gdzie jest miejsce dla starców prowadzących zagubionych górników do swojego złota. Gdzie miejsce dla pięknych panien, prowadzących nieszczęśników prosto w wodne czeluści. Gdzie opowieści o diabłach, dobrych górnikach i sprytnych babach? Zapraszamy wszystkich, którym górnicze tradycje i opowieści są bliskie. I tych wszystkich, którzy nie mają o nich zieloneco pojęcia, a którzy chcą poznać śląski folklor z innej, niecodziennej dość strony -  na wieczór z baśnią. Baśnią Śląską. Baśnią dla dorosłych. Podczas spotkania uczestnicy będą mogli wysłuchać znanych i nieznanych opowieści z kopalni i okolic. Będzie też okazją do wgryzienia się w to, co najprościej można nazwać górniczym sercem… tym baśniowym.

  Spotkanie poprowadzi Mateusz Świstak, bajarz i opowiadacz, badacz mitów, baśni i legend, twórca strony basnienawarsztacie.pl

   

  Klub Old Timers Garage zaprasza na koncert nietuzinkowych muzyków pod tytułem "Zimowe Sny".

  AJAGORE to formacja z powoli dojrzewającego w naszym kraju nurtu jam band. Muzycy na co dzień kontraktowani są jako wzięci producenci płyt, m.in. znanych polskich wykonawców takich jak: Krystyna Prońko czy Grażyna Łobaszewska (doskonale przyjęta przez krytykę płyta Dziwny jest…). Obecnie zespół zaangażowany jest w produkcję solowego albumu Macieja Miecznikowskiego, który powraca do muzycznych korzeni.

  Swoje artystyczne ambicje AJAGORE spełnia, koncertując z własnym repertuarem. W dorobku ma dwie autorskie płyty. Ostatnia to właśnie Zimowe sny, na której wystąpiło ponad dwudziestu muzycznych gości, między innymi Grażyna Łobaszewska oraz Krystyna Prońko, Teresa Budzisz-Krzyżanowska, Grzegorz Nagórski, Paweł Serafiński, Piotr Mania,Maciej Rychły, Przemek Dyakowski, Irek Wojtczak, Dominik Bukowski i wielu innych. Muzyka AJAGORE to swobodne interpretacje wspaniałych polskich tekstów ludowych Oskara Kolberga, Romana Landowskiego czy też  Grzegorza Ciechowskiego, w których gatunek muzyczny jest tylko narzędziem do stworzenia odpowiedniego klimatu w piosence. Słyszalne są obszerne elementy folku, jazzu, bluesa, rocka oraz rhythm’n’bluesa itd.

  Nowoczesność i jakość dokonań zespołu sprawia, że artyści częściej występują za granicą naszego kraju. Doceniony w świecie, AJAGORE z przyjemnością zaprezentuje się Warszawskiej publiczności.

  Zespół w składzie:

  Sławomir Kornas – bas, śpiew
  Maciej Kortas – gitary, banjo, dobro, syntezator gitarowy
  Michał Szczeblewski – perkusja