Minione wydarzenia

Informacje o wydarzeniu:

 • pt
  14
  Lis
  2014

  Jan Gałach Band

  20:0025 zł

  W ankiecie czytelników kwartalnika „Twój Blues” wybrany „Zespołem Roku 2013”. Jedyny zespół w Polsce grający na stałe z dwiema perkusjami. 25 września ukazała się płyta „Jan Gałach & Friends”, będąca uwieńczeniem pracy zespołu oraz kilku zaprzyjaźnionych muzyków. The Jan Gałach Band powstał z inicjatywy lidera zespołu Janka Gałacha. Tworzący go muzycy to doświadczeni instrumentaliści:

  Jan Gałach - skrzypce - wiecznie śpiący „Jane Ahonen”.
  Karolina Cygonek - wokal - chodzący słownik wyrazów obcych.
  Marek Kobus - gitara - bieszczadzki Banderas.
  Marek Idzik - bas - zuch chłopak,zawsze wie,która struna jest rozstrojona.
  Borys Sawaszkiewicz - klawisze - zespołowa encyklopedia,do dzisiaj zastanawia się, czy nie był molestowany seksualnie.
  Michał Bocek - perkusja - Wie jak wygląda ćwierćnuta z kropką.
  Maciek Kudła - perkusja - Najmłodszy członek zespołu. „Cicha woda…”

  Muzykę zespołu można określić jako szeroko pojętną ambitną muzykę rockową z elementami blues-rocka, jazzu i fusion. Zespół nie stroni od improwizacji, przez co utwory przedstawiane na koncertach tworzą prawdziwy kolaż dźwiękowy i sprawiają, że każdy występ zespołu jest inny i niepowtarzalny. Fascynacja takimi wykonawcami, jak The Allman Brothers Band, Derek Trucks Band,Mahavishnu Orchestra czy Billy Cobhan przywołuje ducha muzyki pierwszej połowy lat 70-tych. Występy na żywo mogą kojarzyć się także z twórczością amerykańskich jam bandów. Zespół zagrał na największych festiwalach w Polsce m.in. Suwałki Blues Festiwal,Rawa Blues,Blues Express,Las Woda i Blues czy Bies Czad Blues gdzie Jan Gałach i Marek Kobus są organizatorami tych bieszczadzkich spotkań. Na początku 2014 r.zespół reprezentował nasz kraj na International Blues Chalenge w Memphis,zbierając bardzo dobre recenzje. Chwile po powrocie do kraju JGB zdobywa wyróżnienie w ankiecie kwartalnika „Twój Blues”. W marcu 2014r. zespół wyjeżdża na konkurs Blues Aperitiv organizowany w Czechcach gdzie zdobywa pierwszą nagrodę i nagrodę publiczności.

  Jan Gałach (ur. 7 lipca 1984 r. w Katowicach) – polski skrzypek, kompozytor, aranżer. Wierny fan i cichy ambasador The Allman Brothers Band w Polsce. Wybrany czterokrotnie „Instrumentalistą Roku” w ankiecie czytelników kwartalnika „Twój Blues” w 2007,2010,2012 oraz w 2013 r. w którym ponadto jego zespół The Jan Gałach Band wygrał w kategorii ‚Zespół Roku”.