Minione wydarzenia

Informacje o wydarzeniu:

 • sob
  29
  Lis
  2014

  Parker Parker Prucnal Trio

  20:00Bilety parter: 25 zł

  Parker, Parker, Prucnal Trio  to zespół  jazzu  nowoczesnego   utworzony  z muzyków   polskich i amerykańskich. Basista Mike Parker i saksofonista Bartek Prucnal współpracowali nad kilkoma projektami, w tym nagrodzonej NSI Kwartet. Połączone  projekty  dwukrotnie  były  nominowane do  Grammy   Frank Parker na perkusji zagra mieszankę oryginalnych kompozycji inspirowanych różnymi współczesnymi stylami muzycznymi we własnych interpretacjach.

  Frank Parker (USA) - perkusja
  Pochodzący z Chicago, Frank został nominowany do 2 nagród Grammy, w tym jeden dla jego pracy z Kurt Elling Quartet ("Man In The Air"), który odbył tournée po całym świecie w 5 lat. Występował na 5 kontynentach z takimi wybitnymi artystami   jak Roy Hargrove, Christ Freddie Hubbard Potter, Benny Carter, Randy Brecker, Joe Lovano, oraz wielu innych. Frank mieszka zarówno w USA i Europie, a obecnie współpracuje  z   :Michał Urbaniak, Marcina Pospieszalskiego, Maciej Fortuna. Frank gra również  z Kurt Elling Quartet

  Mike Parker (USA) - kontrabas
  Pochodzący z Nowego Jorku, Mike rozpoczął swoją karierę zawodową w wieku 17 lat od  grania w klubach Nowego Jorku. Teraz w wieku 25 lat grał już koncerty i festiwale w całej Ameryce i Europie, wygrał kilka międzynarodowych konkursów i nagród.  Mike studiował i grał z takimi legendami jak Jon Scofield, Christ Potter, Eric Harland, Scott Colley i Reid Anderson, który obecnie gra z NSI, Nat Osborn Band, Mike gra również  w  'Jump Monk "Charles Mingus na Węgrzech

  Bartek Prucnal (PL) - saksofon altowy
  Pochodzi z Dębicy, w Polsce, Bartek Prucnal posiada tytuł magistra z Akademii Muzycznej w Krakowie na Wydziale Jazzu i Muzyki Współczesnej. Jest członkiem-założycielem N.S.I. Quartet, laureat zarówno 2012 Azoty Tarnów i Międzynarodowego Konkursu Jazzowego w prestiżowym 36-ci Jazz Juniors Międzynarodowym Konkursie Jazzowym Ponadto Prucnal Współpracował z wieloma wysoko cenionych zespołów i muzyków, w tym Frank London, Leszek Żądło, Wojciech Groborz, z Big Band Zbigniewa Namysłowskiego, Jarka Śmietany i Michała Urbaniaka.  Bartek gra również  z New Bone w Indiach.

  Klub Old Timers Garage zaprasza na koncert nietuzinkowych muzyków pod tytułem "Zimowe Sny".

  AJAGORE to formacja z powoli dojrzewającego w naszym kraju nurtu jam band. Muzycy na co dzień kontraktowani są jako wzięci producenci płyt, m.in. znanych polskich wykonawców takich jak: Krystyna Prońko czy Grażyna Łobaszewska (doskonale przyjęta przez krytykę płyta Dziwny jest…). Obecnie zespół zaangażowany jest w produkcję solowego albumu Macieja Miecznikowskiego, który powraca do muzycznych korzeni.

  Swoje artystyczne ambicje AJAGORE spełnia, koncertując z własnym repertuarem. W dorobku ma dwie autorskie płyty. Ostatnia to właśnie Zimowe sny, na której wystąpiło ponad dwudziestu muzycznych gości, między innymi Grażyna Łobaszewska oraz Krystyna Prońko, Teresa Budzisz-Krzyżanowska, Grzegorz Nagórski, Paweł Serafiński, Piotr Mania,Maciej Rychły, Przemek Dyakowski, Irek Wojtczak, Dominik Bukowski i wielu innych. Muzyka AJAGORE to swobodne interpretacje wspaniałych polskich tekstów ludowych Oskara Kolberga, Romana Landowskiego czy też  Grzegorza Ciechowskiego, w których gatunek muzyczny jest tylko narzędziem do stworzenia odpowiedniego klimatu w piosence. Słyszalne są obszerne elementy folku, jazzu, bluesa, rocka oraz rhythm’n’bluesa itd.

  Nowoczesność i jakość dokonań zespołu sprawia, że artyści częściej występują za granicą naszego kraju. Doceniony w świecie, AJAGORE z przyjemnością zaprezentuje się Warszawskiej publiczności.

  Zespół w składzie:

  Sławomir Kornas – bas, śpiew
  Maciej Kortas – gitary, banjo, dobro, syntezator gitarowy
  Michał Szczeblewski – perkusja