Minione wydarzenia

Informacje o wydarzeniu:

 • śr
  22
  Paź
  2014

  Bartek Pieszka Quartet feat. Piotr Schmidt

  20:0025 zł

  Zespół Bartek Pieszka Quartet wykonuję muzykę którą można określić jako akustyczny, nowoczesny jazz wpasowujący się w nurt jaki proponuje nam wytwórnia ECM, jednak jest jednocześnie wyraźnie zakorzeniona w Polskiej tradycji jazzowej.

  Bartek Pieszka to uznany wibrafonista i nagradzany kompozytor jazzowy, w 2009 roku ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im. Karola Szymanowskiego w Katowicach na wydziale Kompozycji, Interpretacji, Edukacji i Jazzu w Instytucie Jazzu w klasie wibrafonu dra Bernarda Maselego. Zdobył uznanie takich autorytetów jak Wojciech Kilar, Jan “Ptaszyn Wróblewski”, Zbigniew Namysłowski czy Adam Sztaba.

  Niedawno premierę miał teledysk do utworu “Slow Motion” Bartka Pieszki, który promuję jego najnowszą płytę pod tym samym tytułem. Zachęcam do obejrzenia:Bartek Pieszka Quartet - Slow Motion (Official Video)

  Płyta ukazała się 20 stycznia 2014 nakładem wydawnictwa SJRecords i została również dołączona do styczniowego wydania Jazz Forum jako dodatek dla prenumeratorów. Patroni medialni płyty to m.in: TVP Kultura, Jazz Forum, RadioJazz.fm, Jazz Press, TVP Katowice.

  Na stronie wydawnictwa SJ Records znajdują się z kolei fragmenty utworów zamieszczonych na najnowszej płycie: http://sjrecords.pl/bartek-pieszka-slow-motion/

  Bartek Pieszka - wibrafon
  Piotr Schmidt - trąbka
  Jakub Dworak - kontrabas
  Szymon Madej - perkusja

  Klub Old Timers Garage zaprasza na koncert nietuzinkowych muzyków pod tytułem "Zimowe Sny".

  AJAGORE to formacja z powoli dojrzewającego w naszym kraju nurtu jam band. Muzycy na co dzień kontraktowani są jako wzięci producenci płyt, m.in. znanych polskich wykonawców takich jak: Krystyna Prońko czy Grażyna Łobaszewska (doskonale przyjęta przez krytykę płyta Dziwny jest…). Obecnie zespół zaangażowany jest w produkcję solowego albumu Macieja Miecznikowskiego, który powraca do muzycznych korzeni.

  Swoje artystyczne ambicje AJAGORE spełnia, koncertując z własnym repertuarem. W dorobku ma dwie autorskie płyty. Ostatnia to właśnie Zimowe sny, na której wystąpiło ponad dwudziestu muzycznych gości, między innymi Grażyna Łobaszewska oraz Krystyna Prońko, Teresa Budzisz-Krzyżanowska, Grzegorz Nagórski, Paweł Serafiński, Piotr Mania,Maciej Rychły, Przemek Dyakowski, Irek Wojtczak, Dominik Bukowski i wielu innych. Muzyka AJAGORE to swobodne interpretacje wspaniałych polskich tekstów ludowych Oskara Kolberga, Romana Landowskiego czy też  Grzegorza Ciechowskiego, w których gatunek muzyczny jest tylko narzędziem do stworzenia odpowiedniego klimatu w piosence. Słyszalne są obszerne elementy folku, jazzu, bluesa, rocka oraz rhythm’n’bluesa itd.

  Nowoczesność i jakość dokonań zespołu sprawia, że artyści częściej występują za granicą naszego kraju. Doceniony w świecie, AJAGORE z przyjemnością zaprezentuje się Warszawskiej publiczności.

  Zespół w składzie:

  Sławomir Kornas – bas, śpiew
  Maciej Kortas – gitary, banjo, dobro, syntezator gitarowy
  Michał Szczeblewski – perkusja