Minione wydarzenia

Informacje o wydarzeniu:

 • czw
  06
  Lis
  2014

  Jorgos Skolias - Koncert urodzinowy

  20:00Bilety parter: 30 zł

  Jorgos Skolias w Old Timers GarageZapraszamy na urodzinowy koncert duetu Jorgos i Antonis Skolias.

  Jorgos Skolias - ur.1950 w Zgorzelcu - wokalista, kompozytor

  Jego rodzice byli greckimi uchodźcami politycznymi. Wychowywał się w wielonarodowym i bardzo kulturowo zróżnicowanym środowisku młodzieżowym. Uczestniczył w imprezach mniejszości greckiej, niekoniecznie zajmując się wyłącznie muzyka grecką, ale również próbował śpiewać rocka i blues. Wspomina młodość w Zgorzelcu, jako niesłychanie inspirującą.
  W latach siedemdziesiątych rozpoczął współpracę z bardzo aktywnym i interesującym wówczas środowiskiem rockowo-bluesowym Wrocławia. Współpracował z zespołami "Nurt", "Grupa 1111", "Spisek Sześciu".
  Zawodową pracę rozpoczął w 1982 r. od pracy w jazz rockowej formacji "KRZAK" i stał się przedmiotem zainteresowania wielu poszukujących i nowatorskich muzyków, którzy proponowali mu współpracę zarówno koncertową, jak i w przygotowaniu nagrań. Przez ponad rok współpracował z grupą "Osjan". Od roku 1988 do 1991 był stałym wokalistą formacji "Young Power", grupującej młodych i nieortodyksyjnych artystów. Była to bardzo istotna demonstracja nowatorskiego podejścia do jazzu.
  Zajmował się nowymi wizjami muzyki pracując z Radosławem Nowakowskim (perkusjonista zespołu "'Osjan"), zespołami "Tie Break", "Pick Up", "Free Cooperation", Tomaszem Stańko, Zbigniewem Wegehauptem,Terje Rypdalem, Nikosem Touliatosem, Bronisławem Dużym, Bogdanem Hołownią, Zbigniewem Namysłowskim, Krzysztofem Knittlem.
  Przez pięć sezonów brał udział w inscenizacji „Dziadów”, w teatrze im. J. Słowackiego w
  Krakowie. Brał także udział w spektaklach z cyklu „Era Schaeffera” Uczestniczył w wielu nagraniach muzyki teatralnej i filmowej, m.in. dubbingował piosenkę do filmu „Happy Feet 2”
  Jorgos Skolias jest muzykiem poszukującym nie tylko indywidualnej formuły na zastosowanie głosu ludzkiego w muzyce, ale również inspiracji nie tylko w domenie bluesa, jazzu i rocka, ale również w muzyce etnicznej, od Grecji poprzez Afrykę do Indii. Studiuje starodawne techniki wokalne w rezultacie czego opanował technikę śpiewania harmonicznego ( równoległe prowadzenie trzech głosów).

  Wybrana dyskografia:

  Krzak - "Krzak i" 1983
  Witold Szczurek - "Bassspace" 1984 - Poljazz
  Witold Szczurek - "5555" 1985 - Poljazz
  Osjan - "Muzyka ciszy" 1987
  Young Power - "Nam Myo Ho Renge Kyo" 1989 - Polskie Nagrania
  Young Power - "Man of Tra" nagrana w 1989r., wydana w 1991r. przez Powers Bros Records
  Young Power - " Young Power" 1991 - Polskie Nagrania
  Duet z Radosławem Nowakowskim - "Zulu" 1991 - Tow. Zachęty Kultury, Katowice
  Duet z Bronisławem Dużym - "Do It" 1999 - CD Sound Int.
  Theatro ( Anthymos Apostolis) 1999- "Live" – Selles
  Siódma trąba – “Droga do Ciebie” 1999 – OTD Studio
  Słowa. Wiersze Karola Wojtyły 2005 – Good Summer
  Jorgos Skolias, Bogdan Hołownia – „...tales” 2006 – ZezIvony Recorgs
  Jorgos Skolias, Bronisław Duży – „Skolias, Duży” 2007 – ZezIvony Records
  El Greco – INSPIROFON 2013
  Sefardix – Bracia Oleś & Jorgos Skolias – Fortune 2013

  Antonis Skolias, urodzony w styczniu 1988roku.

  Absolwent szkoły muzycznej pierwszego stopnia w klasie perkusji, od tamtej pory uczy się prywatnie u wielu czynnych muzyków, w tym ścisłej polskiej czołówki (Łukasz Żyta, Atma Anur, Artur Malik). Dotychczas współpracował między innymi z Jorgosem Skoliasem, Bronisławem Dużym, Grzegorzem Kapołką, Dariuszem Ziółkiem. Wraz z krakowskim zespołem Vladimirska promował na trasach koncertowych debiutancki album nagrodzony nagrodą krytyki niemieckiej. W Brojo Trio współpracował z teatrem współczesnym w Szczecinie oraz teatrem Juliusza Osterwy w Lublinie przy produkcji spektaklu „Na końcu łańcucha” . Jako miłośnik muzyki pozostaje otwarty na wszelkie nowe doświadczenia artystyczne. W szczególności interesuje go zestawienie tak zwanej starej szkoły, w muzyce rozrywkowej, z elektroniką. Ostatnio powołał do życia trio Amusing Companions z którym zdążył koncertować oraz wystąpić w Radio Kraków

  Klub Old Timers Garage zaprasza na koncert nietuzinkowych muzyków pod tytułem "Zimowe Sny".

  AJAGORE to formacja z powoli dojrzewającego w naszym kraju nurtu jam band. Muzycy na co dzień kontraktowani są jako wzięci producenci płyt, m.in. znanych polskich wykonawców takich jak: Krystyna Prońko czy Grażyna Łobaszewska (doskonale przyjęta przez krytykę płyta Dziwny jest…). Obecnie zespół zaangażowany jest w produkcję solowego albumu Macieja Miecznikowskiego, który powraca do muzycznych korzeni.

  Swoje artystyczne ambicje AJAGORE spełnia, koncertując z własnym repertuarem. W dorobku ma dwie autorskie płyty. Ostatnia to właśnie Zimowe sny, na której wystąpiło ponad dwudziestu muzycznych gości, między innymi Grażyna Łobaszewska oraz Krystyna Prońko, Teresa Budzisz-Krzyżanowska, Grzegorz Nagórski, Paweł Serafiński, Piotr Mania,Maciej Rychły, Przemek Dyakowski, Irek Wojtczak, Dominik Bukowski i wielu innych. Muzyka AJAGORE to swobodne interpretacje wspaniałych polskich tekstów ludowych Oskara Kolberga, Romana Landowskiego czy też  Grzegorza Ciechowskiego, w których gatunek muzyczny jest tylko narzędziem do stworzenia odpowiedniego klimatu w piosence. Słyszalne są obszerne elementy folku, jazzu, bluesa, rocka oraz rhythm’n’bluesa itd.

  Nowoczesność i jakość dokonań zespołu sprawia, że artyści częściej występują za granicą naszego kraju. Doceniony w świecie, AJAGORE z przyjemnością zaprezentuje się Warszawskiej publiczności.

  Zespół w składzie:

  Sławomir Kornas – bas, śpiew
  Maciej Kortas – gitary, banjo, dobro, syntezator gitarowy
  Michał Szczeblewski – perkusja