Minione wydarzenia

Informacje o wydarzeniu:

 • pt
  10
  Paź
  2014

  Kapela Hanki Wójciak (odwołany)

  20:0025 zł

  Kapela Hanki Wójciak w Old Timers Garage

  ODWOŁANY

  „To poważna, dramatyczna propozycja tekstowo - muzyczna, oparta w uczciwy sposób na góralszczyźnie, ale zupełnie inaczej, alternatywnie do tatrzańskiej cepelii w sosie tatro-polo.  Materiał wybuchowy, pełen kipiącej emocji. Zostawia łzy i ciarki na plecach.”

  Rekomendacja Muńka Staszczyka w pełni oddaje charakter „Znachorki”, debiutanckiej płyty Kapeli Hanki Wójciak, wydanej przez Radio Kraków w czerwcu br.  Niekwestionowaną liderką, twarzą i duszą Kapeli jest Hanka Wójciak - jak sama mówi o sobie „góralica spod samiućkik Tater”.  Jest osobą o żywiołowym temperamencie i ogromnej wrażliwości. Ma w sobie urok i charyzmę, delikatność, ale też - jak mówi kompozytorka Ewa Kornecka - „odjazd, odwagę (...), piękny umysł, czystość”. Nieprzypadkowo to właśnie ona została wybrana przez Andrzeja Seweryna do roli Panny Młodej w słuchowisku Radia Kraków „Wesele”. I choć nie był to pierwszy sukces Hanki - w 2010 r. zdobyła I nagrodę na 46. Studenckim Festiwalu Piosenki. Album, „Znachorka” jest zwieńczeniem prawie trzyletniej działalności koncertowej Kapeli i ogromnej determinacji Hanki, której dzięki wsparciu słuchaczy i fanów udało się zdobyć fundusze na nagranie materiału na wymarzony pierwszy album w profesjonalnym studiu. Materiału tak dobrego, że w talent Hanki zainwestowało także Radio Kraków, wydając „Znachorkę” - płytę, która jest połączeniem miłości do muzyki i muzykowania oraz temperamentu Hanki z doświadczeniami wszystkich muzyków współtworzących zespół.

  Na „Znachorce” znalazły się autorskie pieśni inspirowane kulturą górali podhalańskich oraz muzyką etniczną innych zakątków świata. Można w nich odnaleźć echa muzyki orientalnej i celtyckiej, połamane rytmy, wokalną improwizację w rejestrze gwizdkowym. Spokój przeplata się tutaj z dzikością, a radość ze smutkiem. To materiał wybuchowy, poruszający i pełen emocji, ale też już bardzo dojrzały i świadomy. U Hanki, jak podkreśla Piotr Metz, góralski temperament jest bowiem tylko punktem wyjścia do własnej artystycznej drogi, którą podąża bardzo konsekwentnie i z ogromną determinacją. A „Znachorka” to być może najważniejszy, ale dopiero pierwszy krok.  „Co to jest za krew w cłowieku? Jo, kiedy usłysem muzyke, to jaze rosne” – podkreśla Hanka i to słychać w każdym z 14 utworów, które znalazły się na „Znachorce”.

  Kapela Hanki Wójciak zagra w składzie:

  Hanka – śpiew
  Tomasz Czaderski - instrumenty perkusyjne
  Jacek Długosz – gitara
  Mateusz Frankiewicz – kontrabas
  Tomasz Pawlak – skrzypce
  Andrzej Zagajewski - mandola

  Klub Old Timers Garage zaprasza na koncert nietuzinkowych muzyków pod tytułem "Zimowe Sny".

  AJAGORE to formacja z powoli dojrzewającego w naszym kraju nurtu jam band. Muzycy na co dzień kontraktowani są jako wzięci producenci płyt, m.in. znanych polskich wykonawców takich jak: Krystyna Prońko czy Grażyna Łobaszewska (doskonale przyjęta przez krytykę płyta Dziwny jest…). Obecnie zespół zaangażowany jest w produkcję solowego albumu Macieja Miecznikowskiego, który powraca do muzycznych korzeni.

  Swoje artystyczne ambicje AJAGORE spełnia, koncertując z własnym repertuarem. W dorobku ma dwie autorskie płyty. Ostatnia to właśnie Zimowe sny, na której wystąpiło ponad dwudziestu muzycznych gości, między innymi Grażyna Łobaszewska oraz Krystyna Prońko, Teresa Budzisz-Krzyżanowska, Grzegorz Nagórski, Paweł Serafiński, Piotr Mania,Maciej Rychły, Przemek Dyakowski, Irek Wojtczak, Dominik Bukowski i wielu innych. Muzyka AJAGORE to swobodne interpretacje wspaniałych polskich tekstów ludowych Oskara Kolberga, Romana Landowskiego czy też  Grzegorza Ciechowskiego, w których gatunek muzyczny jest tylko narzędziem do stworzenia odpowiedniego klimatu w piosence. Słyszalne są obszerne elementy folku, jazzu, bluesa, rocka oraz rhythm’n’bluesa itd.

  Nowoczesność i jakość dokonań zespołu sprawia, że artyści częściej występują za granicą naszego kraju. Doceniony w świecie, AJAGORE z przyjemnością zaprezentuje się Warszawskiej publiczności.

  Zespół w składzie:

  Sławomir Kornas – bas, śpiew
  Maciej Kortas – gitary, banjo, dobro, syntezator gitarowy
  Michał Szczeblewski – perkusja