Minione wydarzenia

Informacje o wydarzeniu:

 • sob
  04
  Paź
  2014

  Funk4Fun

  20:0015 zł

  Funk4Fun w Old Timers GarageFunk4Fun jest dynamiczna, energiczną, nieokiełznaną, spontaniczno-imprezowo kapelą grającą Funk, Disco, Rock, Latino, hip-hop...

  Czyli ?

  Dawno temu, w czasach, gdy pewien brytyjski milioner otworzył w małej mozambijskiej wiosce fabrykę frote-ręczników, a w okolicach Białegostoku Robert K. zastanawiał się czy jego kandydat na prezydenta to naprawdę słuszny wybór nikt nie mógł się spodziewać i nawet nie podejrzewał, że czterech nieco odmiennych w poglądach i zamiłowaniach muzycznych wyrostków rozpoczęło próby. Wiadomo jedynie, że jedną z wielu ważnych idei powstania nowej formacji było "ZERO BAB” ("=ZERO PROBLEMÓW"), gdy chłopaki pozbawieni jakiejkolwiek kontroli i inwigilacji płci przeciwnej mogli zacząć dawać upust swoim muzyczno-sensualnym fantazjom... za każdym razem wychodził im funk, a żeby nie nudzić się w swoim stuprocentowo męskim gronie postanowili zaprosić do współpracy… kolejnych dwóch mężczyzn.

  Tak narodził się funk4fun formacja, którą pozornie łatwo zakwalifikować, ale gdy zespół próbował wypisać wszystkie muzyczne inspiracje zabrakło papieru. Inspiruje ich rytm. Właściwie samą muzykę najłatwiej można by określić jako Blue-Funk-Rock zachwyca ich zarówno Jamiroquai, jak i Pogodno, Tadeusz Nalepa i ojciec Tadeusz, James Brown i Led Zeppelin, Steve Wonder i Red Hot Chili Peppers, The Brand New Heavies i The Police.
  Innymi słowy funk4fun to eksplozja radości, energii, spontaniczności, którą dają  a tym samym otrzymują feedbackiem od roztańczonej publiczności.

  A po co to? A bo to wiesz - chyba z potrzeby serca! Tak na poważnie - to bez muzyki nie ma życia!

  Chłopaki z Funk4Fun zagrali ponad 360 koncertów w Polsce i zagranicą (Szwecja, Czechy, Niemcy, Francja). Na swoim koncie mają debiutancki album. Wyróżnieni na festiwalach:

  - Festiwal Piosenki Studenckiej w Katowicach
  - Poetycka Dolina 2009 w Warszawie.
  - 45 Festiwal Piosenki Studenckiej w Krakowie, po którym gazeta Wyborcza zamieściła notatkę:
  ,,(...) Dowcipnym tekstem (''Świnie w kosmosie'') i niewymuszonym luzem na scenie zaskoczyła z kolei grupa FUNK4FUN. Jeśli należałoby ich do czegoś porównać, to poczuciem humoru i zabawną konwencją najbliżej im bodaj do szaleństw na koncertach kapeli znanej pod nazwą Pogodno''.

  Już 4 października 2014 roku o godz. 20 wystąpią w Old Timers Garage w bardzo męskim składzie:

  Michał Fita -vocal, perkusjonalia
  Grzegorz Procajło - vocal, gitara
  Jakub Michalak - vocal, bas
  Jan Kucznierz - piano
  Maciej Kwiatkowski - perkusja

  Klub Old Timers Garage zaprasza na koncert nietuzinkowych muzyków pod tytułem "Zimowe Sny".

  AJAGORE to formacja z powoli dojrzewającego w naszym kraju nurtu jam band. Muzycy na co dzień kontraktowani są jako wzięci producenci płyt, m.in. znanych polskich wykonawców takich jak: Krystyna Prońko czy Grażyna Łobaszewska (doskonale przyjęta przez krytykę płyta Dziwny jest…). Obecnie zespół zaangażowany jest w produkcję solowego albumu Macieja Miecznikowskiego, który powraca do muzycznych korzeni.

  Swoje artystyczne ambicje AJAGORE spełnia, koncertując z własnym repertuarem. W dorobku ma dwie autorskie płyty. Ostatnia to właśnie Zimowe sny, na której wystąpiło ponad dwudziestu muzycznych gości, między innymi Grażyna Łobaszewska oraz Krystyna Prońko, Teresa Budzisz-Krzyżanowska, Grzegorz Nagórski, Paweł Serafiński, Piotr Mania,Maciej Rychły, Przemek Dyakowski, Irek Wojtczak, Dominik Bukowski i wielu innych. Muzyka AJAGORE to swobodne interpretacje wspaniałych polskich tekstów ludowych Oskara Kolberga, Romana Landowskiego czy też  Grzegorza Ciechowskiego, w których gatunek muzyczny jest tylko narzędziem do stworzenia odpowiedniego klimatu w piosence. Słyszalne są obszerne elementy folku, jazzu, bluesa, rocka oraz rhythm’n’bluesa itd.

  Nowoczesność i jakość dokonań zespołu sprawia, że artyści częściej występują za granicą naszego kraju. Doceniony w świecie, AJAGORE z przyjemnością zaprezentuje się Warszawskiej publiczności.

  Zespół w składzie:

  Sławomir Kornas – bas, śpiew
  Maciej Kortas – gitary, banjo, dobro, syntezator gitarowy
  Michał Szczeblewski – perkusja