Minione wydarzenia

Informacje o wydarzeniu:

 • nie
  05
  Paź
  2014

  Garażowa Scena Kabaretowa: Svenson Band, Ton

  20:0025 zł

  wystąpią:
  kabaret SVENSON BAND
  kabaret TON
  oraz gość-niespodzianka
  gospodarz wieczoru: Piotr Skucha

  Kabaret TON (motto: Krótko, prosto i dźwięcznie)

  Latem 2013 roku międzypokoleniowa grupa autorów, aktorów i piosenkarzy z Bielskiej Sceny Kabaretowej rozpoczęła samodzielną działalność jako KABARET TON.

  Twórczość kabaretu TON jest wypadkową różnorodnego poczucia humoru jej autorów i wykonawców. To przede wszystkim własne, pisane specjalnie dla TONu skecze, monologi i piosenki oraz improwizowane z publicznością scenki. Jest też miejsce dla klasyki gatunku. Duże doświadczenie sceniczne, sprawdzone umiejętności aktorskie i bardzo dobre warunki głosowe sprawiają, że kabaret trafia we właściwy ton i szybko nawiązuje kontakt z widownią. Nawiązuje do najlepszych tradycji kabaretu literackiego i autorskiego. Rozśmiesza każdego widza. Potrafi też wzruszyć. Dlatego pierwszy autorski spektakl kabaretu TON ma tytuł "Program emocjonalny". Jest to niezwykle zabawny, wielowątkowy spektakl kabaretowy, którego spora część powstaje na bieżąco (grupa sporo improwizuje i tworzy wspólnie z widzami w trakcie przedstawienia). Jak to ujął jeden z widzów: "TON porusza w równym stopniu umysł, serce i przeponę". A drugi: "ze śmiechu mózg mi się lasuje, pikawa staje i bęben się trzęsie. Od razu odżyłem. Muszę to zobaczyć jeszcze raz!"

  "Program emocjonalny" ma szybkie tempo, wiele barwnych postaci i jeszcze więcej wątków tematycznych. Zarówno z życia codziennego jak i zupełnie abstrakcyjnych. Wciąga widza do zabawy od pierwszej minuty do ostatniego bisu. Śmieszy i wzrusza, bawi i uczy, ale nie nudzi       i nie pozostawia obojętnym. Kabaret TON koniecznie trzeba zobaczyć osobiście, najlepiej kilka razy, bo każdy występ tego zespołu jest niepowtarzalny.

  Kabaret TON tworzą:

  Piotr Skucha - pomysłodawca i założyciel. Autor, reżyser, scenarzysta i główny wykonawca znany przede wszystkim z popularnego, wielokrotnie nagradzanego kabaretu DŁUGI, Bielskiej Sceny Kabaretowej, kilku cyklicznych autorskich audycji radiowej Trójki ("Parafonia", "To się nadaje", "Móżdżek po polsku") i wielu programów telewizyjnych. Na scenie od ponad trzydziestu lat. Pozostali uważają, że jest ważny. On nie, chociaż waży sporo, przez co jest zauważalny. Z tłumu wystaje. Od góry.

  Juliusz Wątroba - autor, poeta, satyryk, felietonista. Laureat ponad stu konkursów literackich,   w tym międzynarodowych. Arcymistrz krótkich form, ulubieniec publiczności. Wydał trzydzieści pięć tomów wierszy, felietonów i fraszek. Współpracuje z wieloma pismami, miał nawet własną kolumnę w legendarnych "Szpilkach". Nestor zespołu, żywioł na scenie. Waży niewiele, ale jego słowa mają wagę.

  Sabina Głuch - aktorka, wokalistka. Doświadczenie z kilku  teatrów (m.in. Teatr Polski, Teatr Bohema, Scena Inicjatyw Aktorskich), seriali telewizyjnych i kabaretów (m.in. "W cudzysłowie"). Piękna i zabawna, co jest egzotycznym połączeniem. To prawda, że waży mniej niż Juliusz.

  Gabriela Jaskuła - aktorka, nauczycielka. Kilkunastoletnie doświadczenie teatralne (Teatr Grodzki, Teatr Kontrast) i kabaretowe (kabaret "Bez Sensu", kabaret "W cudzysłowie"). Potrafi zagrać każdą postać, czasem kilka naraz. Poukładana w życiu, na scenie nieprzewidywalna. Huragan zmysłów i emocji. Waży więcej niż wygląda, ale nikt jej nie lekceważy.

  Olga Łasak - aktorka, wokalistka, absolwentka Studium Wokalnego Teatru Muzycznego w Gliwicach, obdarzona charakterystycznym, silnym głosem z kontrolowaną chrypką, która pozwala jej na wiarygodną interpretację bluesa. Po gatunkach muzycznych śmiga z równą swobodą co Błażej, tylko nieco wyżej. Angażuje każdą publiczność do tego stopnia, że ta chudnie z zachwytu, bo zasłuchana zapomina o wszystkim. Jej duety z Błażejem przejdą kiedyś do historii. Waży w sam raz, chociaż uważa inaczej.

  Błażej Olma - aktor, wokalista, który potrafi zaśpiewać we wszystkich gatunkach i tonacjach. Od przyśpiewek ludowych, przez folk, rock i jazz, po musical (grał jedną z głównych ról w kultowym  musicalu "Rocky horror show" w warszawkim "Och Teatrze"). Zna operę i reperutar klasyczny, ale na szczęście tego nie nadużywa. Wpółpracował z wieloma teatrami (m.in. chorzowski "Teatr Marzeń", bielski Teatr Polski) i kilkoma kabaretami. Wielokrotnie goszczący na ekranie każdego telewizora, mistrz drugiego planu, przez co wszystkim się wydaje, że gdzieś go już widzieli, ale nie mogą sobie przypomnieć gdzie, bo ciągle chudnie. Dlatego na razie nie waży się w ogóle.

  Z kabaretem TON stale współpracują również:

  Leszek Furman - kompozytor, aranżer, pianista jazzowy i akompaniator. W środowisku i poza nim jest bardzo uważany.
  Krzysztof Maciejowski - kompozytor, aranżer, wirtuoz skrzypiec, wokalista. Lider zespołów Lizard i Dzień Dobry. Uważa na smyczek.
  Dorota Zaziąbło - kompozytorka, aranżerka, pianistka jazzowa i akompaniatorka. Absolwentka katowickiej Akademii Muzycznej. Zaangażowana w wiele projektów, w tym kilka tajnych. Ceniony muzyk sesyjny. Waży znacznie mniej niż jej instrumenty.

  Trudno opowiadać o kabarecie TON komuś, kto nie widział go na żywo. Jest nieporównywalny     z innymi tworami kabaretowymi i kabaretopodobnymi. Gdyby ktoś spróbował ułożyć ranking polskich kabaretów, TON byłby w nim gdzieś obok, w świecie równoległym. To świat z jednej strony zabawny i pogodny, z drugiej ciepły i wzruszający, a stron tych ma jeszcze kilka. Po prostu trzeba zobaczyć kabaret TON w akcji, na scenie. Wtedy będzie z czego się pośmiać i o czym pogadać. A przede wszystkim do czego wracać.

  Więcej na: www.kabaretton.pl

  kabaret Svenson Band

  wybrane nagrody:
  2009
  I Miejsce na V Kabaretowym Międzynarodowym Festiwalu Wrocek, Wrocław
  2010
  III Nagroda na XXVI Przeglądzie Kabaretów PaKA, Kraków
  III Nagroda oraz Nagroda za Najlepszą Piosenkę Wojskową na II
  Manewrach Kabaretowych, Nowy Dwór Mazowiecki
  Nagroda Organizatorów na XII Ogólnopolskiej Giełdzie Kabaretowej
  PrzeWAŁka, Wałbrzych
  2011
  I Miejsce w konkursie Zostań Gwiazdą Kabaretu, Poznań
  2013
  I Miejsce oraz Nagroda Publiczności na XII Starobielskich
  Spotkaniach Kabaretowych Fermenty

  kabaret Svenson Band sam o sobie:

  Ugun de Svenson Band ali t'PAKA nek 3 pose nah lit.
  Uglin git pint tak Norvigske saik lit myk tutaikn de Kabaret
  ak lid dik sin perglinte van gastron tu Kabaret ag lut.
  Uslen tak ajtyn dis miglan te Warsava ajut mn deklantusfajt mach lik.
  Aaaaaha!
  Uglyt mahta samiutte kappa ukty sit buoekle mast 🙂

  Wypowiedź specjalna dla polskich fanów:
  Tam gdzie zielen sosen stworzyua niezwykuam marynarka Oloefa,
  zawiuosci premlautow niesamowite solovki Stefoena, a niekonczaca sie praca
  z kaloryferami nauczyla Doora grac na akordeon powstau Svenson Band.
  Dzienkujemy Wam Drodzy Polacy, ze przyjezdzaliscie do nas na yagody,
  bo bez tego nigdy nie trafilibymy tootay. Dzieki tez ze nie wzieliscie
  sobie potopu do serca i nas tu wpusczacie. Poudniowa Europa rulez!