Minione wydarzenia

Informacje o wydarzeniu:

 • sob
  22
  Lis
  2014

  Marta & The Storytellers

  20:00Bilety parter: 20 zł

  Marta & The Storytellers w Old Timers GarageThe Storytellers spotkali się w Amsterdamie, gdzie każdy z nich przybył z innego zakątka Europy, z innym przepisem na stosowne powitanie, a już na pewno z innym wyobrażeniem Jak-Się-Gra. A wszystko to pod Polską Prezydencją.
  The Storytellers to piątka studentów wydziału jazzu na Conservatorium van Amsterdam, gdy grają inaczej, niż zazwyczaj. Inspiracją jest wszystko, co swinguje, buja, żre, gruwi, czy robi cokolwiek innego, co sprawia, że są poruszeni. Wewnętrznie, czy zewnętrznie. Biorą to wszystko, mieszają i przerabiają w ich własny vampire-soul, czyli połączenie soulu, r'n'b, acid jazzu, rocka, reggae, staromodnego fusion i prawdopodobnie jeszcze kilku innych.
  Marta pisze piosenki i śpiewa, choć „z zawodu” gra na basie. I tutaj powiedziała, że pozycji basisty nie odda, może się tylko nią podzielić, stąd znalazło się w zespole dwóch basistów. A teraz kłócą się kto ma grać niżej. Najczęściej jednak, jak wiemy, „Polska górą”.

  Marta Gołka - w 2013 r. ukończyła z wyróżnieniem Wrocławską Szkołę Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w klasie gitary basowej Tomasza Grabowego i otrzymała stypendium artystyczne Prezydenta Miasta Wrocławia. We wrześniu 2013 r. rozpoczęła studia na Conservatorium van Amsterdam, jednej z topowych uczelni muzycznych na świecie.

  Klub Old Timers Garage zaprasza na koncert nietuzinkowych muzyków pod tytułem "Zimowe Sny".

  AJAGORE to formacja z powoli dojrzewającego w naszym kraju nurtu jam band. Muzycy na co dzień kontraktowani są jako wzięci producenci płyt, m.in. znanych polskich wykonawców takich jak: Krystyna Prońko czy Grażyna Łobaszewska (doskonale przyjęta przez krytykę płyta Dziwny jest…). Obecnie zespół zaangażowany jest w produkcję solowego albumu Macieja Miecznikowskiego, który powraca do muzycznych korzeni.

  Swoje artystyczne ambicje AJAGORE spełnia, koncertując z własnym repertuarem. W dorobku ma dwie autorskie płyty. Ostatnia to właśnie Zimowe sny, na której wystąpiło ponad dwudziestu muzycznych gości, między innymi Grażyna Łobaszewska oraz Krystyna Prońko, Teresa Budzisz-Krzyżanowska, Grzegorz Nagórski, Paweł Serafiński, Piotr Mania,Maciej Rychły, Przemek Dyakowski, Irek Wojtczak, Dominik Bukowski i wielu innych. Muzyka AJAGORE to swobodne interpretacje wspaniałych polskich tekstów ludowych Oskara Kolberga, Romana Landowskiego czy też  Grzegorza Ciechowskiego, w których gatunek muzyczny jest tylko narzędziem do stworzenia odpowiedniego klimatu w piosence. Słyszalne są obszerne elementy folku, jazzu, bluesa, rocka oraz rhythm’n’bluesa itd.

  Nowoczesność i jakość dokonań zespołu sprawia, że artyści częściej występują za granicą naszego kraju. Doceniony w świecie, AJAGORE z przyjemnością zaprezentuje się Warszawskiej publiczności.

  Zespół w składzie:

  Sławomir Kornas – bas, śpiew
  Maciej Kortas – gitary, banjo, dobro, syntezator gitarowy
  Michał Szczeblewski – perkusja