Minione wydarzenia

Informacje o wydarzeniu:

 • pt
  03
  Paź
  2014

  Cam (Francja)

  20:00Bilety parter: 25 zł

  Cam w Old Timers GarageCam to holenderski piosenkarz i multi instrumentalista. Na codzień mieszka we Francji, niedawno wydał swój debiutancki album "Auto.Bio.Graphic". Album zabiera nas w podróż po całej Europie, opowiadając ciemne dni jego dzieciństwa i niespokojny nurt życia artysty, ukazując miłość i przyjaźń, poczucie litości i konsekwencji, i samą siłą przeżycia muzycznego.

  Mimo, że jego występy na żywo są zawsze czysto akustyczne (przeważnie pojawia się tylko z gitarą akustyczną lub w duecie) do nagrania swojego debiutanckiego albumu, Cam wybrał bardziej rozbudowane podejście. Dzięki analogowej barwie dźwięków, pięknej linii basu, elektrycznym i akustycznym gitarom oraz grze na skrzypcach "Auto.Bio.Graphic" wydaje się, być nagranym przez zespół, jednak to właśnie Cam jest autorem prawie wszystkich dźwięków pojawiających się w albumie. Szeroki wahlarz wpływów, które rozciągają się od Sylvian do Pergolesiego i od 16Horsepower do Massive Attack, sprawia, że trudno, określić jednoznacznie jego gatunek muzyczny.

  Klub Old Timers Garage zaprasza na koncert nietuzinkowych muzyków pod tytułem "Zimowe Sny".

  AJAGORE to formacja z powoli dojrzewającego w naszym kraju nurtu jam band. Muzycy na co dzień kontraktowani są jako wzięci producenci płyt, m.in. znanych polskich wykonawców takich jak: Krystyna Prońko czy Grażyna Łobaszewska (doskonale przyjęta przez krytykę płyta Dziwny jest…). Obecnie zespół zaangażowany jest w produkcję solowego albumu Macieja Miecznikowskiego, który powraca do muzycznych korzeni.

  Swoje artystyczne ambicje AJAGORE spełnia, koncertując z własnym repertuarem. W dorobku ma dwie autorskie płyty. Ostatnia to właśnie Zimowe sny, na której wystąpiło ponad dwudziestu muzycznych gości, między innymi Grażyna Łobaszewska oraz Krystyna Prońko, Teresa Budzisz-Krzyżanowska, Grzegorz Nagórski, Paweł Serafiński, Piotr Mania,Maciej Rychły, Przemek Dyakowski, Irek Wojtczak, Dominik Bukowski i wielu innych. Muzyka AJAGORE to swobodne interpretacje wspaniałych polskich tekstów ludowych Oskara Kolberga, Romana Landowskiego czy też  Grzegorza Ciechowskiego, w których gatunek muzyczny jest tylko narzędziem do stworzenia odpowiedniego klimatu w piosence. Słyszalne są obszerne elementy folku, jazzu, bluesa, rocka oraz rhythm’n’bluesa itd.

  Nowoczesność i jakość dokonań zespołu sprawia, że artyści częściej występują za granicą naszego kraju. Doceniony w świecie, AJAGORE z przyjemnością zaprezentuje się Warszawskiej publiczności.

  Zespół w składzie:

  Sławomir Kornas – bas, śpiew
  Maciej Kortas – gitary, banjo, dobro, syntezator gitarowy
  Michał Szczeblewski – perkusja