Minione wydarzenia

Informacje o wydarzeniu:

 • sob
  13
  Wrz
  2014

  Loranc & Tomczak - O!powieści nie tylko o kobietach

  20:00Bilety parter: 30 zł przedsprzedaż, 40 zł w dniu koncertu

  Loranc & Tomczak w Old Timers Garage„O!powieści nie tylko o kobietach” – to tytuł aktualnego programu, który zaprezentują Iwona Loranc i Grzegorz Tomczak. On – snuł będzie piosenkowe „o!powieści o kobietach”. Kobietach mądrych, nieszczęśliwych, kobietach na zakręcie, po przejściach. Ona – śpiewnie będzie rozwijała owo „nie tylko”,  wplatając poetycką nutę,  chwilę zamyślenia,  kobiecą  subtelność  i wrażliwość.Z czystego  sentymentu  pojawią  się  również piosenki  z poprzednich  programów.  Będzie  „Szukałem cię wśród jabłek” –  duet z  I miejsca Listy Przebojów  Trójki,  pewnie  „Niebieska piosenka”  się  pojawi,  zabrzmi „Kinematografia serc”...

  Iwona Loranc - pieśniarka, aktorka, plastyczka. Z wykształcenia – animatorka filmów rysunkowych. Debiutowała w „Piwnicy Zamkowej” w Bielsku-Białej. W roku 2001 zaczęła występować na estradach i festiwalach z zespołem „Tricolor”. Odniosła wiele spektakularnych sukcesów i została laureatką licznych konkursów i przeglądów. Najważniejsze z dotychczasowych osiągnięć to:
  -    Grand Prix Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu w 2002 roku (również nagroda dziennikarzy),
  -    nagroda „Trytona” za wybitne walory artystyczne na festiwalu FAMA w Świnoujściu - 2002 r.,
  -    I nagroda na 38 Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie - 2002 r.
  W roku 2003 Iwona Loranc wydała swą pierwszą płytę z zespołem „Tricolor”. Z uwagi na wybitne walory wokalne artystki, zaliczono ją natychmiast do grona najwybitniejszych interpretatorek piosenki artystycznej w Polsce.
  W listopadzie 2004 roku wydała drugą solową płytę: „Znaki na niebie”. Piosenkę pod takim samym tytułem i stylowe wokalizy nagrała również do wyświetlanego w kinach filmu pt. „Ławeczka”.
  W 2008 roku okazała się płyta „Loranc śpiewa Jakubczak” – płyta jednocześnie nastrojowa i pulsująca.
  W 2009 roku, piosenka „Szukałem cię wśród jabłek”, śpiewana wspólnie z Grzegorzem Tomczakiem, dotarła do pierwszego miejsca Listy Przebojów Radiowej Trójki i utrzymywała się na tej liście przez wiele tygodni.
  Współpraca Iwony Loranc z teatrem – to udział w wielu  przedstawieniach muzycznych, m.in. w Teatrze Polskim w Bielsku – Białej, w Teatrze Buffo w Warszawie oraz w teatrach muzycznych na terenie całego kraju.

  Grzegorz Tomczak - poeta, autor tekstów piosenek, bard, kompozytor, artysta estradowy. Absolwent polonistyki na UAM w Poznaniu. Laureat głównej nagrody na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie (1979) oraz nagrody publiczności w koncercie „Premiery OPPA’99” w Warszawie.
  Z krakowskim Festiwalem związany do dziś jako członek Rady Artystycznej. W 1981 wystąpił na legendarnym Festiwalu Piosenki Prawdziwej „Zakazane Piosenki” w Gdańsku.
  Od połowy lat osiemdziesiątych współpracował z czołówką polskiej estrady – jego piosenki śpiewali m.in.: Maryla Rodowicz, Andrzej Zaucha, Ryszard Rynkowski, Zbigniew Wodecki.
  W 1992 wydał tomik swoich piosenek i wierszy. W 2001 ukazała się, wydana przez MCA, autorska płyta Grzegorza Tomczaka pt.: „Ja to mam szczęście”.
  W latach 2003 - 2005 współpracował z Platformą Artystyczną „Obora”. Od początku 2006 współpracuje z „Kabareciarnią” Zenona Laskowika, z którą występował w Niemczech, Austrii, Szwecji, USA i Kanadzie.
  Jest współtwórcą Teatru Piosennego „Pod Pretekstem”, który wystawiał jego autorskie przedstawienia muzyczne: „Krochmalna 8” i „Czy chcecie o tym porozmawiać”.
  W 2008 roku ukazała się druga autorska płyta Grzegorza Tomczaka pt.: „Miłość to za mało”. Rok później, piosenka „Szukałem cię wśród jabłek”, śpiewana wspólnie z Iwoną Loranc, dotarła do pierwszego miejsca Listy Przebojów Radiowej Trójki i utrzymywała się na tej liście przez wiele tygodni.

  Klub Old Timers Garage zaprasza na koncert nietuzinkowych muzyków pod tytułem "Zimowe Sny".

  AJAGORE to formacja z powoli dojrzewającego w naszym kraju nurtu jam band. Muzycy na co dzień kontraktowani są jako wzięci producenci płyt, m.in. znanych polskich wykonawców takich jak: Krystyna Prońko czy Grażyna Łobaszewska (doskonale przyjęta przez krytykę płyta Dziwny jest…). Obecnie zespół zaangażowany jest w produkcję solowego albumu Macieja Miecznikowskiego, który powraca do muzycznych korzeni.

  Swoje artystyczne ambicje AJAGORE spełnia, koncertując z własnym repertuarem. W dorobku ma dwie autorskie płyty. Ostatnia to właśnie Zimowe sny, na której wystąpiło ponad dwudziestu muzycznych gości, między innymi Grażyna Łobaszewska oraz Krystyna Prońko, Teresa Budzisz-Krzyżanowska, Grzegorz Nagórski, Paweł Serafiński, Piotr Mania,Maciej Rychły, Przemek Dyakowski, Irek Wojtczak, Dominik Bukowski i wielu innych. Muzyka AJAGORE to swobodne interpretacje wspaniałych polskich tekstów ludowych Oskara Kolberga, Romana Landowskiego czy też  Grzegorza Ciechowskiego, w których gatunek muzyczny jest tylko narzędziem do stworzenia odpowiedniego klimatu w piosence. Słyszalne są obszerne elementy folku, jazzu, bluesa, rocka oraz rhythm’n’bluesa itd.

  Nowoczesność i jakość dokonań zespołu sprawia, że artyści częściej występują za granicą naszego kraju. Doceniony w świecie, AJAGORE z przyjemnością zaprezentuje się Warszawskiej publiczności.

  Zespół w składzie:

  Sławomir Kornas – bas, śpiew
  Maciej Kortas – gitary, banjo, dobro, syntezator gitarowy
  Michał Szczeblewski – perkusja