Minione wydarzenia

Informacje o wydarzeniu:

 • nie
  21
  Wrz
  2014

  Romain Lateltin

  20:0025 zł

  Romain Lateltin w Old Timers GarageOdwołane

  Spektakl francuskiego piosenkarza i muzyka Romaina Lateltin pt. "Pas de chichi entre nous" ("Między nami wszystko gra").
  Artysta zabiera nas w podróż do świata nietypowych, acz barwnych postaci, mającym kłopot z podporządkowaniem się jakimkolwiek regułom.  "Francuska maruda" "Pan Pretensjonalny", "Mizogin", "Wszechmogący", "Stary piękniś", "Nie pierwszy i nie ostatni" -  to tylko niektóre z nich.
  Spektakl równocześnie zabawny i wzruszający ma tylko jedne cel - uszczęśliwić widza.  Romain osiąga to najprostszym z możliwych sposobów, wcielając się w bohaterów swoich piosenek, dzięki czemu mamy rzadką okazję przyjrzeć się z bliska przeciętnemu zjadaczowi bagietek znad Sekwany - marudzącemu egoiście święcie przekonanemu o własnej wielkości.  Obraz to szczery do bólu, choć namalowany z przymrużeniem oka, przez co szczególnie dla widza atrakcyjny.
  Romain odgrywa swój spektakl akompaniując sobie na gitarze, ukulele i harmonijce ustnej. Na ksylofonie i gitarze towarzyszy mu wierny druh - Christian Morfin.
  Obaj przyjeżdżają na Śląsk już po raz drugi. Ich ubiegłoroczne tournee, promujące płytę "Le raleur made in France" czyli "Francuska Maruda" spotkało się z nadzwyczaj ciepłym przyjęciem publiczności.

  Koncert organizowany we współpracy z:

  Aliance Francaise

  Klub Old Timers Garage zaprasza na koncert nietuzinkowych muzyków pod tytułem "Zimowe Sny".

  AJAGORE to formacja z powoli dojrzewającego w naszym kraju nurtu jam band. Muzycy na co dzień kontraktowani są jako wzięci producenci płyt, m.in. znanych polskich wykonawców takich jak: Krystyna Prońko czy Grażyna Łobaszewska (doskonale przyjęta przez krytykę płyta Dziwny jest…). Obecnie zespół zaangażowany jest w produkcję solowego albumu Macieja Miecznikowskiego, który powraca do muzycznych korzeni.

  Swoje artystyczne ambicje AJAGORE spełnia, koncertując z własnym repertuarem. W dorobku ma dwie autorskie płyty. Ostatnia to właśnie Zimowe sny, na której wystąpiło ponad dwudziestu muzycznych gości, między innymi Grażyna Łobaszewska oraz Krystyna Prońko, Teresa Budzisz-Krzyżanowska, Grzegorz Nagórski, Paweł Serafiński, Piotr Mania,Maciej Rychły, Przemek Dyakowski, Irek Wojtczak, Dominik Bukowski i wielu innych. Muzyka AJAGORE to swobodne interpretacje wspaniałych polskich tekstów ludowych Oskara Kolberga, Romana Landowskiego czy też  Grzegorza Ciechowskiego, w których gatunek muzyczny jest tylko narzędziem do stworzenia odpowiedniego klimatu w piosence. Słyszalne są obszerne elementy folku, jazzu, bluesa, rocka oraz rhythm’n’bluesa itd.

  Nowoczesność i jakość dokonań zespołu sprawia, że artyści częściej występują za granicą naszego kraju. Doceniony w świecie, AJAGORE z przyjemnością zaprezentuje się Warszawskiej publiczności.

  Zespół w składzie:

  Sławomir Kornas – bas, śpiew
  Maciej Kortas – gitary, banjo, dobro, syntezator gitarowy
  Michał Szczeblewski – perkusja