Minione wydarzenia

Informacje o wydarzeniu:

 • pt
  17
  Paź
  2014

  The Jean Marx Express (USA)

  20:00Bilety parter: 25 zł

  Janusz Strobel w Old Timers GarageW Nowym Jorku działa wielu utalentowanych zespołów... Jednym z nich jest The Jean Marx Express. Zespół powstał w 2010 roku z połączenia kilku innych zespołów. Muzycy spotkali się i uznali, że potrzebują muzyki tak jak dziecko potrzebuje matki. Tak narodził się The Jean Marx Express formacja, w której skład weszli gitarzysta i wokalista - Jean Marx Santel, basista - Aalics Bronson, oraz perkusista - Gavin Glenn. Połączenie gatunków w których dotychczas działali muzycy tj. rock, soul, funk oraz punk sprawiło, że zespół posiada swój niepowtarzalny indywidualny charakter, a ich twórczość można określić mianem Blues Ambient Rock.

  Klub Old Timers Garage zaprasza na koncert nietuzinkowych muzyków pod tytułem "Zimowe Sny".

  AJAGORE to formacja z powoli dojrzewającego w naszym kraju nurtu jam band. Muzycy na co dzień kontraktowani są jako wzięci producenci płyt, m.in. znanych polskich wykonawców takich jak: Krystyna Prońko czy Grażyna Łobaszewska (doskonale przyjęta przez krytykę płyta Dziwny jest…). Obecnie zespół zaangażowany jest w produkcję solowego albumu Macieja Miecznikowskiego, który powraca do muzycznych korzeni.

  Swoje artystyczne ambicje AJAGORE spełnia, koncertując z własnym repertuarem. W dorobku ma dwie autorskie płyty. Ostatnia to właśnie Zimowe sny, na której wystąpiło ponad dwudziestu muzycznych gości, między innymi Grażyna Łobaszewska oraz Krystyna Prońko, Teresa Budzisz-Krzyżanowska, Grzegorz Nagórski, Paweł Serafiński, Piotr Mania,Maciej Rychły, Przemek Dyakowski, Irek Wojtczak, Dominik Bukowski i wielu innych. Muzyka AJAGORE to swobodne interpretacje wspaniałych polskich tekstów ludowych Oskara Kolberga, Romana Landowskiego czy też  Grzegorza Ciechowskiego, w których gatunek muzyczny jest tylko narzędziem do stworzenia odpowiedniego klimatu w piosence. Słyszalne są obszerne elementy folku, jazzu, bluesa, rocka oraz rhythm’n’bluesa itd.

  Nowoczesność i jakość dokonań zespołu sprawia, że artyści częściej występują za granicą naszego kraju. Doceniony w świecie, AJAGORE z przyjemnością zaprezentuje się Warszawskiej publiczności.

  Zespół w składzie:

  Sławomir Kornas – bas, śpiew
  Maciej Kortas – gitary, banjo, dobro, syntezator gitarowy
  Michał Szczeblewski – perkusja