Minione wydarzenia

Informacje o wydarzeniu:

 • pt
  26
  Wrz
  2014

  pARTyzant - Gitarowa OFFensywa

  20:0030 zł

  pARTyzant w Old Timers GarageOd 2012 roku pARTyzant organizuje trasę  koncertową „Gitarowa OFFensywa”, której celem jest promowanie gry na gitarze, przybliżanie ogromnych możliwości tego instrumentu oraz poszukiwanie i wspieranie gitarowych indywidualności.

  Tegoroczna trzecia edycja tradycyjnie rozpocznie się w katowickim Old Timers Garage (26.IX). Będzie to wyjątkowy koncert z wieloma niespodziankami. Old Timers Garage jest współproducentem płyty pARTyzanta „Guitar Cinema”, która ukazała się w październiku 2013-ego roku. M.in. materiał z tego krążka będzie można usłyszeć podczas występu. Na łamach magazynu Gitarzysta możemy przeczytać spostrzeżenia Wojtka Marguli „pARTyzant to nie tylko doskonały muzyk, wirtuoz, który tapping oburęczny opanował do perfekcji (…) Charyzmą i wyjątkową osobowością przyciąga uwagę słuchacza i nie pozwala na nudę (…) Koncerty pARTyzanta przyciągają i będą przyciągać rzesze publiczności. W końcu muzyków z tak zaawansowanym wirtuozerskim warsztatem oraz oryginalnymi pomysłami jest niewielu” (cały artykuł: http://www.magazyngitarzysta.pl/ludzie/artykuly/15214-gitarowa-offensywa-koncert-finalowy-15-02-2014-bydgoszcz.html )

  Wspomniana technika tappingu oburęcznego polega na wydobywaniu dźwięków poprzez odpowiednie uderzanie strun palcami co umożliwia prowadzenie kilku niezależnych lini melodycznych , jak i granie na dwóch gitarach jednocześnie. Rekomendacja Joe Satrianiego oraz ponad 6 milionów odsłon na kanale YouTube gitarzysty mogą służyć za zachętę do konfrontacji „na żywo” z tym nietuzinkowym artystą. Nieodłącznym , rytmicznym wsparciem służy ojcu 18-o letni Mikołaj Toczko. Temat „Misirlou” grany przez nich ołówkami na gitarze był emitowany przez stację CNN. Podczas koncertów można zauważyć wyjątkowe zrozumienie ojca z synem co umożliwia duetowi swobodną improwizację i muzyczne odloty. Cytując raz jeszcze redaktora magazynu Gitarzysta : „Mikołaj Toczko jawi się jako utalentowany i trafiający w punkt perkusista z ogromnym potencjałem, wszechstronnością i możliwościami. Porusza się sprawnie po różnorodnych stylistykach, począwszy od jazzu, bluesa, rocka, a kończąc na metalu, wykorzystując podwójną stopę.”

  Klub Old Timers Garage zaprasza na koncert nietuzinkowych muzyków pod tytułem "Zimowe Sny".

  AJAGORE to formacja z powoli dojrzewającego w naszym kraju nurtu jam band. Muzycy na co dzień kontraktowani są jako wzięci producenci płyt, m.in. znanych polskich wykonawców takich jak: Krystyna Prońko czy Grażyna Łobaszewska (doskonale przyjęta przez krytykę płyta Dziwny jest…). Obecnie zespół zaangażowany jest w produkcję solowego albumu Macieja Miecznikowskiego, który powraca do muzycznych korzeni.

  Swoje artystyczne ambicje AJAGORE spełnia, koncertując z własnym repertuarem. W dorobku ma dwie autorskie płyty. Ostatnia to właśnie Zimowe sny, na której wystąpiło ponad dwudziestu muzycznych gości, między innymi Grażyna Łobaszewska oraz Krystyna Prońko, Teresa Budzisz-Krzyżanowska, Grzegorz Nagórski, Paweł Serafiński, Piotr Mania,Maciej Rychły, Przemek Dyakowski, Irek Wojtczak, Dominik Bukowski i wielu innych. Muzyka AJAGORE to swobodne interpretacje wspaniałych polskich tekstów ludowych Oskara Kolberga, Romana Landowskiego czy też  Grzegorza Ciechowskiego, w których gatunek muzyczny jest tylko narzędziem do stworzenia odpowiedniego klimatu w piosence. Słyszalne są obszerne elementy folku, jazzu, bluesa, rocka oraz rhythm’n’bluesa itd.

  Nowoczesność i jakość dokonań zespołu sprawia, że artyści częściej występują za granicą naszego kraju. Doceniony w świecie, AJAGORE z przyjemnością zaprezentuje się Warszawskiej publiczności.

  Zespół w składzie:

  Sławomir Kornas – bas, śpiew
  Maciej Kortas – gitary, banjo, dobro, syntezator gitarowy
  Michał Szczeblewski – perkusja