Minione wydarzenia

Informacje o wydarzeniu:

 • pon
  26
  Maj
  2014

  Quantum Fantay (Belgia)

  20:00Bilety parter: 30 zł przedsprzedaż, 35 zł w dniu koncertu

  Quantum Fantay w Old Timers GarageQuantum Fantay (Gwiazda wieczoru)

  Quantum Fantay to belgijski zespół z Lokeren, założony w 2002 roku. Obecnie jest jednym z głównych przedstawicieli europejskiego Spacerocka obok takich wykonawców jak Ozric Tentacles, Hawkwind czy Hidria Spacefolk (w głównym nurcie gatunku poruszali się we wczesnym okresie twórczości między innymi Pink Floyd, Uriah Heep, David Bowie, Porcupine Tree czy obecnie np. Mars Volta). Zespół zyskał rozgłos za granicą, grał na festiwalach w Holandii, Niemczech, Luksemburgu, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii i Polsce. W lipcu 2007 roku kwintet zagrał w Burg Herzberg Festival w Niemczech, co zostało udokumentowane podwójnym wydawnictwem CD - From Herzberg to Livingroom. Quantum Fantay wydał dotąd 5 albumów studyjnych: Agapanthusterra (2002), Ugisiunsi (2007), Kaleidothrope (2009), Bridges Of Kukuriku (2010) i najnowszy w kwietniu tego roku - Terragaia, inspirowany kulturami muzycznymi Ziemii i będący niesamowitą muzyczną podróżą od Irlandii przez Jamajkę po prerie Ameryki Północnej, od Bliskiego do Dalekiego Wschodu, od Australii po Afrykę. "Jeden z najlepszych zespołów które perfekcyjnie łączą Spacerock z Rockiem Progresywnym"- Background Magazine

  Hipgnosis (Support)

  Hipgnosis powstał w Krakowie w 2004 roku. Nazwa jest grą słów, pobrzmiewa w niej wiele znaczeń i odniesień. Muzycy współpracowali wcześniej z wieloma zespołami krakowskimi, ale HIPGNOSIS jest dla nich "punktem zero" i ponownymi narodzinami. "SKY IS THE LIMIT", debiut fonograficzny HIPGNOSIS, powstało między marcem a wrześniem 2005. 1 października 2007 roku ukazał się album koncertowy "Still Ummadelling". 18 lipca 2008 roku zespół dał bardzo dobrze przyjęty koncert na Festiwalu NIGHT OF THE PROG III, Loreley (Niemcy), obok tak wielkich wykonawców jak Tangerine Dream, Klaus Schulze & Lisa Gerrard, Roger Hodgson (Supertramp), Fish, Pain Of Salvation i wielu innych. 14 listopada 2011 roku ukazała się nowa płyta pod tytułem "Relusion", spójna wypowiedź na temat (wszelkich) religii i duchowej strony życia człowieka, zainspirowana książką Richarda Dawkinsa "Bóg Urojony". W wielu podsumowaniach roku 2011 płyta była wysoko notowana, np. w zestawieniu Nocy Muzycznych Pejzaży Piotra Kosińskiego (Program III Polskiego Radia) zajęła 5 miejsce na świecie, najwyższe z wszystkich polskich wydawnictw. Organizujące coroczny Festiwal Muzyki Progresywnej w Gniewkowie STOWARZYSZENIE INICJATYW NIEZALEŻNYCH „PROGRESS” wybrało „Relusion” Progresywnym Albumem Roku 2011. „To trzecie wydawnictwo grupy i zarazem osiągnięcie muzycznej doskonałości, jaśniejszej i bardziej wyraźniej niżli natarczywe neonowe pobłyski rodzimego gwiazdorstwa” Szymon Gołąb, Jazz Radio.

  The Adekaem (Support)

  The Adekaem, najmłodszy z trójki wykonawców powstał w styczniu 2013 roku, w Tychach z inicjatywy Andrzeja - instrumenty klawiszowe, Krzysztofa - gitara, skład uzupełniają: Marcin - bass, Darek - Perkusja. Najważniejsze przesłanie: kreatywna twórczość. Motto zespołu: "To nie stylom my się kłaniamy, ale style nam". Może trochę zarozumiałe, ale tacy są. Twórczość jest wypadkową zainteresowań poszczególnych członków oraz ich zaangażowania twórczego w zespół. Zespół jest w pełni demokratyczny, a większość utworów tworzy za pomocą spontanicznych improwizacji. Zresztą do wielu już nie wraca (albo powróci w przyszłości:)). Ważnym elementem twórczości zespołu jest łączenie różnych, czasami odległych stylów muzycznych - od klasycznego rocka poprzez rock progresywny, psychedeliczny, world music po klimaty około jazzowe - jazz-rock. Nie zamykają się w jednym ściśle określonym gatunku muzycznym. Idealnie pasuje do nich słowo "progresja" w pierwotnym jego znaczeniu. Artystycznie bez kompromisów. The Adekaem wydał dotąd parę wydawnictw demo dostępnych w internecie. Przez pewien czas zespół był rezydentem audycji "Jazz-Rockowa Płytoteka" Tomka "Małego" Kotyli.

  Jest jeden wykonawca który szczególnie łączy wszystkich trzech wykonawców - Pink Floyd. I między innymi dla fanów muzyki (zwłaszcza pierwszego etapu działalności) tego zespołu skierowany jest koncert

  Klub Old Timers Garage zaprasza na koncert nietuzinkowych muzyków pod tytułem "Zimowe Sny".

  AJAGORE to formacja z powoli dojrzewającego w naszym kraju nurtu jam band. Muzycy na co dzień kontraktowani są jako wzięci producenci płyt, m.in. znanych polskich wykonawców takich jak: Krystyna Prońko czy Grażyna Łobaszewska (doskonale przyjęta przez krytykę płyta Dziwny jest…). Obecnie zespół zaangażowany jest w produkcję solowego albumu Macieja Miecznikowskiego, który powraca do muzycznych korzeni.

  Swoje artystyczne ambicje AJAGORE spełnia, koncertując z własnym repertuarem. W dorobku ma dwie autorskie płyty. Ostatnia to właśnie Zimowe sny, na której wystąpiło ponad dwudziestu muzycznych gości, między innymi Grażyna Łobaszewska oraz Krystyna Prońko, Teresa Budzisz-Krzyżanowska, Grzegorz Nagórski, Paweł Serafiński, Piotr Mania,Maciej Rychły, Przemek Dyakowski, Irek Wojtczak, Dominik Bukowski i wielu innych. Muzyka AJAGORE to swobodne interpretacje wspaniałych polskich tekstów ludowych Oskara Kolberga, Romana Landowskiego czy też  Grzegorza Ciechowskiego, w których gatunek muzyczny jest tylko narzędziem do stworzenia odpowiedniego klimatu w piosence. Słyszalne są obszerne elementy folku, jazzu, bluesa, rocka oraz rhythm’n’bluesa itd.

  Nowoczesność i jakość dokonań zespołu sprawia, że artyści częściej występują za granicą naszego kraju. Doceniony w świecie, AJAGORE z przyjemnością zaprezentuje się Warszawskiej publiczności.

  Zespół w składzie:

  Sławomir Kornas – bas, śpiew
  Maciej Kortas – gitary, banjo, dobro, syntezator gitarowy
  Michał Szczeblewski – perkusja