Minione wydarzenia

Informacje o wydarzeniu:

 • śr
  21
  Maj
  2014

  Wędruj z nami... naszym szlakiem!

  18:00wstęp wolny

  Wędruj z Nami Naszym Szlakiem w Old Timers GarageZapraszamy na kolejne spotkanie turystyczne, które odbędzie się 21 maja tradycyjnie w klubie Old Timers Garage. Pierwszą prezentację przedstawi Tomasz Świdergał, historyk i członek grup rekonstrukcyjnych a spotkanie będzie dotyczyło szeroko pojmowanego tematu fortyfikacji i linii obronnych na Górnym Śląsku, reliktów wojennych, cmentarzy. Atrakcją spotkania będzie również prezentacja ekwipunku wojskowego z okresu II wojny światowej.

  Podczas drugiej części poznamy Cotopaxi - szklaną górę często pokrytą złotem i czerwienią zachodzącego słońca...czynny wulkan należący do Alei Wulkanów usytuowany w północnej części Ekwadoru na przedmieściach Quito... Zapraszamy na elektryzującą opowieść Andrzeja Fulczyka o niezwykle trudnej wspinaczce na jeden z najwyższych wulkanów na świecie...

  Podczas spotkania rozlosujemy nagrody w postaci książek, przewodników, map, kuponów rabatowych i wycieczek.

  Serdecznie zapraszamy!

  Klub Old Timers Garage zaprasza na koncert nietuzinkowych muzyków pod tytułem "Zimowe Sny".

  AJAGORE to formacja z powoli dojrzewającego w naszym kraju nurtu jam band. Muzycy na co dzień kontraktowani są jako wzięci producenci płyt, m.in. znanych polskich wykonawców takich jak: Krystyna Prońko czy Grażyna Łobaszewska (doskonale przyjęta przez krytykę płyta Dziwny jest…). Obecnie zespół zaangażowany jest w produkcję solowego albumu Macieja Miecznikowskiego, który powraca do muzycznych korzeni.

  Swoje artystyczne ambicje AJAGORE spełnia, koncertując z własnym repertuarem. W dorobku ma dwie autorskie płyty. Ostatnia to właśnie Zimowe sny, na której wystąpiło ponad dwudziestu muzycznych gości, między innymi Grażyna Łobaszewska oraz Krystyna Prońko, Teresa Budzisz-Krzyżanowska, Grzegorz Nagórski, Paweł Serafiński, Piotr Mania,Maciej Rychły, Przemek Dyakowski, Irek Wojtczak, Dominik Bukowski i wielu innych. Muzyka AJAGORE to swobodne interpretacje wspaniałych polskich tekstów ludowych Oskara Kolberga, Romana Landowskiego czy też  Grzegorza Ciechowskiego, w których gatunek muzyczny jest tylko narzędziem do stworzenia odpowiedniego klimatu w piosence. Słyszalne są obszerne elementy folku, jazzu, bluesa, rocka oraz rhythm’n’bluesa itd.

  Nowoczesność i jakość dokonań zespołu sprawia, że artyści częściej występują za granicą naszego kraju. Doceniony w świecie, AJAGORE z przyjemnością zaprezentuje się Warszawskiej publiczności.

  Zespół w składzie:

  Sławomir Kornas – bas, śpiew
  Maciej Kortas – gitary, banjo, dobro, syntezator gitarowy
  Michał Szczeblewski – perkusja

  Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE