Minione wydarzenia

Informacje o wydarzeniu:

 • sob
  08
  Mar
  2014

  Siudma Góra - Dzień Kobiet

  20:0025 zł przedsprzedaż, 35 zł w dniu koncertu

  Siudma Góra w Old Timers GarageKoncert Zespołu Siudma Góra z Katowic. Chociaż na trąbce gra Góralka a na gitarze basowej zadomowiony w Polsce Niemiec to Siudma Góra kojarzona jest z Katowicami bo w tym właśnie mieście stacjonuje, odbywa próby i mieszka w większości cały zespół lub jest blisko związany z tym miastem. Gra najczęściej na festiwalach, w klubach, tawernach, na koncertach związanych z piosenka autorską i poezja śpiewaną.  Muzyka tworzona przez Zespół a oparta jest na bogatym brzmieniu i wielu nurtach od ballady po folk, jazz i blues z autorskimi tekstami i aranżacjami.

  Skład grupy tworzą: Aleksandra Guguła - trąbka, śpiew; Agnieszka Kalisz-Dzik- skrzypce, śpiew; Matthias Schlette - bas; Michał Matuszewski – djembe, udu, cojon, darbuka, śpiew; Krzysztof Stroiński – gitara akustyczna; Zbigniew Siudy – gitary akustyczne, śpiew.

  Nagrana płyta w 2010 roku w środowisku tzw piosenki autorskiej i poezji  śpiewanej wzbudziła duże zainteresowanie słuchaczy. Prezentowana w rozgłośniach radiowych całej Polski od „Trójki” począwszy a na stacjach internetowych kończąc zdobywa coraz liczniejsze grono odbiorców a tym samym coraz więcej zapytań o druga płytę. Tę zaś Zespół nagrywa z niewielkimi przerwami związanymi z narodzinami nowych obywateli Śląska od czerwca 2013 roku w Katowickiej Katofonii i planuje wydać latem.
  W dniu Kobiet a więc 8 marca 2014 będzie można usłyszeć dotychczasowy repertuar Siudmej Góry jak i przygotowane na nowy krążek utwory. Będzie to trzeci koncert Zespołu w Old Timers Garage i liczymy, że dzięki obecności licznej widowni (mamy nadzieję nie tylko żeńskiej) - najlepszy.

  Klub Old Timers Garage zaprasza na koncert nietuzinkowych muzyków pod tytułem "Zimowe Sny".

  AJAGORE to formacja z powoli dojrzewającego w naszym kraju nurtu jam band. Muzycy na co dzień kontraktowani są jako wzięci producenci płyt, m.in. znanych polskich wykonawców takich jak: Krystyna Prońko czy Grażyna Łobaszewska (doskonale przyjęta przez krytykę płyta Dziwny jest…). Obecnie zespół zaangażowany jest w produkcję solowego albumu Macieja Miecznikowskiego, który powraca do muzycznych korzeni.

  Swoje artystyczne ambicje AJAGORE spełnia, koncertując z własnym repertuarem. W dorobku ma dwie autorskie płyty. Ostatnia to właśnie Zimowe sny, na której wystąpiło ponad dwudziestu muzycznych gości, między innymi Grażyna Łobaszewska oraz Krystyna Prońko, Teresa Budzisz-Krzyżanowska, Grzegorz Nagórski, Paweł Serafiński, Piotr Mania,Maciej Rychły, Przemek Dyakowski, Irek Wojtczak, Dominik Bukowski i wielu innych. Muzyka AJAGORE to swobodne interpretacje wspaniałych polskich tekstów ludowych Oskara Kolberga, Romana Landowskiego czy też  Grzegorza Ciechowskiego, w których gatunek muzyczny jest tylko narzędziem do stworzenia odpowiedniego klimatu w piosence. Słyszalne są obszerne elementy folku, jazzu, bluesa, rocka oraz rhythm’n’bluesa itd.

  Nowoczesność i jakość dokonań zespołu sprawia, że artyści częściej występują za granicą naszego kraju. Doceniony w świecie, AJAGORE z przyjemnością zaprezentuje się Warszawskiej publiczności.

  Zespół w składzie:

  Sławomir Kornas – bas, śpiew
  Maciej Kortas – gitary, banjo, dobro, syntezator gitarowy
  Michał Szczeblewski – perkusja

  Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE