Minione wydarzenia

Informacje o wydarzeniu:

 • sob
  29
  Mar
  2014

  Festiwal Teatralny T-Art

  17:00wstęp wolny

  T-Art w Old Timers GarageWojewódzkie Spotkania Teatrów Jednego Aktora i Piosenki Aktorskiej "T-ART" organizowane przez Miejski Dom Kultury "Ligota" w Katowicach są adresowane do młodzieży gimnazjalnej, licealnej i do studentów. Od V edycji T-ART został objęty stałym patronatem udzielonym przez Jerzego Łukaszewicza i Olgierda Łukaszewicza. Spotkania stanowią próbę poznania aktywności teatralnej młodego pokolenia i mają za zadanie popularyzację teatrów jednego aktora i piosenki aktorskiej. Każda edycja T-ART poprzedzona jest warsztatami teatralnymi prowadzonymi przez aktorów scen śląskich. Tegoroczna VIII edycja odbywa się tradycyjnie w marcu – miesiącu, w którym obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Teatru i jest uhonorowana patronatem Wojewody Śląskiego i Prezydenta Miasta Katowice. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia prezentacji młodych wykonawców. Gośćmi specjalnymi podczas FINAŁU 29 marca 2014 o godz. 17.00 będą aktor i Prezes ZASP Olgierd ŁUKASZEWICZ  i reżyser prof. Jerzy ŁUKASZEWICZ.

  Klub Old Timers Garage zaprasza na koncert nietuzinkowych muzyków pod tytułem "Zimowe Sny".

  AJAGORE to formacja z powoli dojrzewającego w naszym kraju nurtu jam band. Muzycy na co dzień kontraktowani są jako wzięci producenci płyt, m.in. znanych polskich wykonawców takich jak: Krystyna Prońko czy Grażyna Łobaszewska (doskonale przyjęta przez krytykę płyta Dziwny jest…). Obecnie zespół zaangażowany jest w produkcję solowego albumu Macieja Miecznikowskiego, który powraca do muzycznych korzeni.

  Swoje artystyczne ambicje AJAGORE spełnia, koncertując z własnym repertuarem. W dorobku ma dwie autorskie płyty. Ostatnia to właśnie Zimowe sny, na której wystąpiło ponad dwudziestu muzycznych gości, między innymi Grażyna Łobaszewska oraz Krystyna Prońko, Teresa Budzisz-Krzyżanowska, Grzegorz Nagórski, Paweł Serafiński, Piotr Mania,Maciej Rychły, Przemek Dyakowski, Irek Wojtczak, Dominik Bukowski i wielu innych. Muzyka AJAGORE to swobodne interpretacje wspaniałych polskich tekstów ludowych Oskara Kolberga, Romana Landowskiego czy też  Grzegorza Ciechowskiego, w których gatunek muzyczny jest tylko narzędziem do stworzenia odpowiedniego klimatu w piosence. Słyszalne są obszerne elementy folku, jazzu, bluesa, rocka oraz rhythm’n’bluesa itd.

  Nowoczesność i jakość dokonań zespołu sprawia, że artyści częściej występują za granicą naszego kraju. Doceniony w świecie, AJAGORE z przyjemnością zaprezentuje się Warszawskiej publiczności.

  Zespół w składzie:

  Sławomir Kornas – bas, śpiew
  Maciej Kortas – gitary, banjo, dobro, syntezator gitarowy
  Michał Szczeblewski – perkusja

  Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE