Minione wydarzenia

Informacje o wydarzeniu:

 • nie
  16
  Lut
  2014

  Pilár

  20:0025 zł przedsprzedaż, 35 zł w dniu koncertu

  Pilar w Old Timers GarageZespół Pilár  istnieje od stycznia 2006 roku, choć muzycy go tworzący związani są z muzyką od wielu lat:

  Anita Sajnóg - śpiew, fortepian
  Piotr Radecki - gitara elektryczna
  Ludwik Konopko - gitara akustyczna
  Grzegorz Krzykawsk i- perkusja
  Mariola Glajcar - śpiew

  Muzycy  Pilár  związani są również  z takimi formacjami jak: Gang Olsena, Zespół Sami, KAT, Universe. Zespół zagrał wiele koncertów, głównie na Śląsku, skąd pochodzi, ma na swoim koncie występ na trzech festiwalach ogólnopolskich gdzie każdorazowo zdobywał nagrody. Maj 2008 r. Festiwal im. Jana Kiepury w Sosnowcu- pierwsze miejsce Czerwiec 2008r. Festiwal im Ryśka Riedla w Tychach - drugie miejsce, Wrzesień 2008 r. Festiwal im Pawła Bergera w Kaliszu - trzecie miejsce. Koncertowali także poza granicami naszego kraju (Szwecja). Ich  muzyka to połączenie pięknych dźwięków, z pogranicza jazzu, bluesa i samby, z pięknymi, wartościowymi tekstami.

  Klimat każdego koncertu jest niepowtarzalny i pozostaje na długo w pamięci słuchacza.

  Klub Old Timers Garage zaprasza na koncert nietuzinkowych muzyków pod tytułem "Zimowe Sny".

  AJAGORE to formacja z powoli dojrzewającego w naszym kraju nurtu jam band. Muzycy na co dzień kontraktowani są jako wzięci producenci płyt, m.in. znanych polskich wykonawców takich jak: Krystyna Prońko czy Grażyna Łobaszewska (doskonale przyjęta przez krytykę płyta Dziwny jest…). Obecnie zespół zaangażowany jest w produkcję solowego albumu Macieja Miecznikowskiego, który powraca do muzycznych korzeni.

  Swoje artystyczne ambicje AJAGORE spełnia, koncertując z własnym repertuarem. W dorobku ma dwie autorskie płyty. Ostatnia to właśnie Zimowe sny, na której wystąpiło ponad dwudziestu muzycznych gości, między innymi Grażyna Łobaszewska oraz Krystyna Prońko, Teresa Budzisz-Krzyżanowska, Grzegorz Nagórski, Paweł Serafiński, Piotr Mania,Maciej Rychły, Przemek Dyakowski, Irek Wojtczak, Dominik Bukowski i wielu innych. Muzyka AJAGORE to swobodne interpretacje wspaniałych polskich tekstów ludowych Oskara Kolberga, Romana Landowskiego czy też  Grzegorza Ciechowskiego, w których gatunek muzyczny jest tylko narzędziem do stworzenia odpowiedniego klimatu w piosence. Słyszalne są obszerne elementy folku, jazzu, bluesa, rocka oraz rhythm’n’bluesa itd.

  Nowoczesność i jakość dokonań zespołu sprawia, że artyści częściej występują za granicą naszego kraju. Doceniony w świecie, AJAGORE z przyjemnością zaprezentuje się Warszawskiej publiczności.

  Zespół w składzie:

  Sławomir Kornas – bas, śpiew
  Maciej Kortas – gitary, banjo, dobro, syntezator gitarowy
  Michał Szczeblewski – perkusja

  Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE