Minione wydarzenia

Informacje o wydarzeniu:

 • czw
  13
  Mar
  2014

  Seans Filmowy z Muzyką Na Żywo - Film Cwaniak

  20:0015 zł przedsprzedaż, 25 zł w dniu koncertu

  Seans filmowy "Cwaniak" w Old Timers GarageCwaniak (1929)
  Reżyseria - Mikołaj Szpikowski
  Gatunek - komedia, niemy
  Czas trwania - 1 godz. 17 min.
  Muzyka na żywo - Marcin Pukaluk (elektronika)

  Seans będzie promował najnowszą płytę Marcina Pukaluka, która jest soundtrackiem do tego filmu.

  Opis filmu:
  Spokojne życie przedsiębiorczego mieszkańca Kijowa - Apollona Szmygujewa zakłócone zostaje przez wybuch wojny domowej w Rosji. Bohater postanawia przeczekać ten ciężki okres na południu Ukrainy. W podróż udaje się na przypadkowo napotkanym wielbłądzie. Po drodze złapany zostaje przez "czerwonych", którzy konfiskują jego rzeczy i wielbłąda na potrzeby rewolucji. Dzięki swej chytrości i przebiegłości Apollon staje na czele miejscowego komisariatu, jednak jego chciwość naraża go wkrótce na kolejne niebezpieczeństwa…

  Marcin Pukaluk - kompozytor, performer i producent muzyczny. Twórca projektów Ekran w Mroku oraz Ekran i Rewolucja. Prowadzi bogatą działalność koncertową. Jako wielki pasjonat filmu niemego, akompaniuje podczas seansów z muzyką na żywo w różnych zakątkach Polski i świata.  Zagrał ponad 100 seansów z muzyką na żywo w najlepszych kinach studyjnych Polski, m.in.: Muza (Poznań), Cytryna(Łódź), Kinoteka (Warszawa), Dolnośląskie Centrum Filmowe (Wrocław), Centrum Sztuki Współczesnej (Toruń), Chatka Żaka(Lublin), Forum(Białystok), Zamek Książąt Pomorskich (Szczecin). Występował w ramach takich imprez filmowych, jak American Film Festival we Wrocławiu, Plus Camerimage, Pordenone Silent Film Festival (Włochy), Polish Film Festival (Chicago), Sputnik nad Polską, Festiwal Polskich Filmów "Wisła" w Moskwie czy Mute Nights Festival w Odessie.

  Klub Old Timers Garage zaprasza na koncert nietuzinkowych muzyków pod tytułem "Zimowe Sny".

  AJAGORE to formacja z powoli dojrzewającego w naszym kraju nurtu jam band. Muzycy na co dzień kontraktowani są jako wzięci producenci płyt, m.in. znanych polskich wykonawców takich jak: Krystyna Prońko czy Grażyna Łobaszewska (doskonale przyjęta przez krytykę płyta Dziwny jest…). Obecnie zespół zaangażowany jest w produkcję solowego albumu Macieja Miecznikowskiego, który powraca do muzycznych korzeni.

  Swoje artystyczne ambicje AJAGORE spełnia, koncertując z własnym repertuarem. W dorobku ma dwie autorskie płyty. Ostatnia to właśnie Zimowe sny, na której wystąpiło ponad dwudziestu muzycznych gości, między innymi Grażyna Łobaszewska oraz Krystyna Prońko, Teresa Budzisz-Krzyżanowska, Grzegorz Nagórski, Paweł Serafiński, Piotr Mania,Maciej Rychły, Przemek Dyakowski, Irek Wojtczak, Dominik Bukowski i wielu innych. Muzyka AJAGORE to swobodne interpretacje wspaniałych polskich tekstów ludowych Oskara Kolberga, Romana Landowskiego czy też  Grzegorza Ciechowskiego, w których gatunek muzyczny jest tylko narzędziem do stworzenia odpowiedniego klimatu w piosence. Słyszalne są obszerne elementy folku, jazzu, bluesa, rocka oraz rhythm’n’bluesa itd.

  Nowoczesność i jakość dokonań zespołu sprawia, że artyści częściej występują za granicą naszego kraju. Doceniony w świecie, AJAGORE z przyjemnością zaprezentuje się Warszawskiej publiczności.

  Zespół w składzie:

  Sławomir Kornas – bas, śpiew
  Maciej Kortas – gitary, banjo, dobro, syntezator gitarowy
  Michał Szczeblewski – perkusja