Minione wydarzenia

Informacje o wydarzeniu:

 • pt
  21
  Lut
  2014

  Leszek Długosz

  20:00Bilety parter: 40 zł przedsprzedaż, 50 zł w dniu koncertu

  Leszek Długosz w Old Timers GarageJedna z  reprezentacyjnych postaci artystycznego  Krakowa  - Leszek Długosz,  to  twórca wypowiadający się w wielu dyscyplinach. - Poeta, pieśniarz, kompozytor, aktor… Jedna z najbardziej twórczych,  znaczących osobowości dawnej  „Piwnicy pod Baranami”.  - Autor tomików poetyckich, felietonów (publikowanych między innymi  w Rzeczpospolitej, Dzienniku Polskim ) płyt, programów radiowych i telewizyjnych,  koncertów prezentowanych  w  kraju i za granicą.  Jako aktor wystąpił w kilku filmach (między innymi w Trzeciej części nocy i Na srebrnym  Globie A. Żuławskiego) Laureat nagrody Miasta Krakowa. Stypendysta Rządu Francuskiego.  W Studium Literacko – Artystycznym   UJ , prowadzi warsztaty poetyckie. Laureat plebiscytu na  Mistrza Mowy Polskiej 2007. – Zodiakalny bliźniak, mąż, ojciec, miłośnik bullterierów, entuzjasta pływania, W rubryce - hobby, uporczywie  wymienia :  i s t n i e n i e - możliwości,  granice…

  Klub Old Timers Garage zaprasza na koncert nietuzinkowych muzyków pod tytułem "Zimowe Sny".

  AJAGORE to formacja z powoli dojrzewającego w naszym kraju nurtu jam band. Muzycy na co dzień kontraktowani są jako wzięci producenci płyt, m.in. znanych polskich wykonawców takich jak: Krystyna Prońko czy Grażyna Łobaszewska (doskonale przyjęta przez krytykę płyta Dziwny jest…). Obecnie zespół zaangażowany jest w produkcję solowego albumu Macieja Miecznikowskiego, który powraca do muzycznych korzeni.

  Swoje artystyczne ambicje AJAGORE spełnia, koncertując z własnym repertuarem. W dorobku ma dwie autorskie płyty. Ostatnia to właśnie Zimowe sny, na której wystąpiło ponad dwudziestu muzycznych gości, między innymi Grażyna Łobaszewska oraz Krystyna Prońko, Teresa Budzisz-Krzyżanowska, Grzegorz Nagórski, Paweł Serafiński, Piotr Mania,Maciej Rychły, Przemek Dyakowski, Irek Wojtczak, Dominik Bukowski i wielu innych. Muzyka AJAGORE to swobodne interpretacje wspaniałych polskich tekstów ludowych Oskara Kolberga, Romana Landowskiego czy też  Grzegorza Ciechowskiego, w których gatunek muzyczny jest tylko narzędziem do stworzenia odpowiedniego klimatu w piosence. Słyszalne są obszerne elementy folku, jazzu, bluesa, rocka oraz rhythm’n’bluesa itd.

  Nowoczesność i jakość dokonań zespołu sprawia, że artyści częściej występują za granicą naszego kraju. Doceniony w świecie, AJAGORE z przyjemnością zaprezentuje się Warszawskiej publiczności.

  Zespół w składzie:

  Sławomir Kornas – bas, śpiew
  Maciej Kortas – gitary, banjo, dobro, syntezator gitarowy
  Michał Szczeblewski – perkusja

  Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE