Minione wydarzenia

Informacje o wydarzeniu:

 • śr
  18
  Gru
  2013

  Wędruj z nami... naszym szlakiem!

  18:00wstęp wolny

  Wędruj z Nami Naszym Szlakiem w Old Timers GaragePrzed nami okres Świąt Bożego Narodzenia. Jest to niewątpliwie najbardziej „widowiskowe” święto związane z bogato kulturowymi zwyczajami. Tradycji świątecznych jest tak wiele jak regionów Polski. Zarówno na Kaszubach, Śląsku, Mazowszu, jak co roku, w wieczór wigilijny będziemy stroić choinkę – sztuczną lub prawdziwą – zasiądziemy do wigilijnego stołu z dwunastoma potrawami, po wieczerzy zaśpiewamy kolędy a cały ceremoniał dopełni msza św. o godz. 24.00, potocznie zwana Pasterką. Zarówno nad morzem jak i w górach zwyczaje dopełniające święta różnią się nie tylko obrzędami, korowodami, barwami, ale przede wszystkim bogatymi tradycjami. Tradycjami, które kultywowane są od pokoleń. Zwyczaje, stroje, obrzędy czasami były przejmowane przez sąsiadów zza miedzy co spowodowało przemieszanie i powielenie pewnych zwyczajów, które dzisiaj nadal będą między sobą kontrastowały.

  Na Górnym Śląsku, po uroczystej kolacji, nastąpi wręczenie prezentów, które czekały pod choinką. Ale kto je przyniósł? św. Mikołaj? Dzieciątko? Na to i inne pytania znajdą Państwo odpowiedzi już na najbliższym spotkaniu, tj. 18 grudnia w klubie Old Timers Garage. Tę, wyjątkową uroczystą prelekcję, wygłosi dla Państwa kol. Edward Kaniewski - przewodnik terenowy po woj. śląskim i pilot wycieczek.

  Klub Old Timers Garage zaprasza na koncert nietuzinkowych muzyków pod tytułem "Zimowe Sny".

  AJAGORE to formacja z powoli dojrzewającego w naszym kraju nurtu jam band. Muzycy na co dzień kontraktowani są jako wzięci producenci płyt, m.in. znanych polskich wykonawców takich jak: Krystyna Prońko czy Grażyna Łobaszewska (doskonale przyjęta przez krytykę płyta Dziwny jest…). Obecnie zespół zaangażowany jest w produkcję solowego albumu Macieja Miecznikowskiego, który powraca do muzycznych korzeni.

  Swoje artystyczne ambicje AJAGORE spełnia, koncertując z własnym repertuarem. W dorobku ma dwie autorskie płyty. Ostatnia to właśnie Zimowe sny, na której wystąpiło ponad dwudziestu muzycznych gości, między innymi Grażyna Łobaszewska oraz Krystyna Prońko, Teresa Budzisz-Krzyżanowska, Grzegorz Nagórski, Paweł Serafiński, Piotr Mania,Maciej Rychły, Przemek Dyakowski, Irek Wojtczak, Dominik Bukowski i wielu innych. Muzyka AJAGORE to swobodne interpretacje wspaniałych polskich tekstów ludowych Oskara Kolberga, Romana Landowskiego czy też  Grzegorza Ciechowskiego, w których gatunek muzyczny jest tylko narzędziem do stworzenia odpowiedniego klimatu w piosence. Słyszalne są obszerne elementy folku, jazzu, bluesa, rocka oraz rhythm’n’bluesa itd.

  Nowoczesność i jakość dokonań zespołu sprawia, że artyści częściej występują za granicą naszego kraju. Doceniony w świecie, AJAGORE z przyjemnością zaprezentuje się Warszawskiej publiczności.

  Zespół w składzie:

  Sławomir Kornas – bas, śpiew
  Maciej Kortas – gitary, banjo, dobro, syntezator gitarowy
  Michał Szczeblewski – perkusja

  Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE