Minione wydarzenia

Informacje o wydarzeniu:

 • czw
  20
  Lut
  2014

  Sekcja z Włoch

  20:0010 zł przedsprzedaż, 20 zł w dniu koncertu

  Sekcja z Włoch w Old Timers GarageZespół Sekcja z Włoch powstał pod koniec 2008 r. Jesteśmy z Rybnika, gdzie znajduje się  nasza "pracownia muzyczna". Nasze inspiracje muzyczne wywodzą się z różnych gatunków: jazz, blues, rock czy funky. Tworząc muzykę staramy się wypracować własne brzmienie oparte na spójnej, jednakże odmiennej od siebie grze gitar. Naszym celem jest przede wszystkim chęć tworzenia uniwersalnej muzyki, która ma dawać nam radość z tworzenia i grania oraz radość słuchaczom z aktywnego jej odbioru.

  8 grudnia 2008 r. rozpoczęliśmy działalność koncertową. Występowaliśmy na wielu festiwalach muzycznych, m.in.: International Blues Challenge, Rybnik Blues Festiwal, Żubrowisko, Oldboy Rock&Blues Festiwal, Imielin Blues festiwal. Mamy na koncie koncerty w prestiżowych miejscach, jak: Śląski Jazz Club czy Harris Piano Jazz Bar w Krakowie, a także współpracę z rożnymi muzykami, np. z niesamowitym Alexem Carlinem i innymi. Współpracujemy również z agencją artystyczną PieM PROJEKT.

  W lipcu 2009 r. dokonaliśmy nagrań na naszą płytę demo, a także podkład dźwiękowy (piosenka Judo) do teledysku pilotującego film "Pokonać siebie". Aktualnie kończymy nagrywanie utworów na pierwszą płytę. Będzie to w całości materiał autorski

  Klub Old Timers Garage zaprasza na koncert nietuzinkowych muzyków pod tytułem "Zimowe Sny".

  AJAGORE to formacja z powoli dojrzewającego w naszym kraju nurtu jam band. Muzycy na co dzień kontraktowani są jako wzięci producenci płyt, m.in. znanych polskich wykonawców takich jak: Krystyna Prońko czy Grażyna Łobaszewska (doskonale przyjęta przez krytykę płyta Dziwny jest…). Obecnie zespół zaangażowany jest w produkcję solowego albumu Macieja Miecznikowskiego, który powraca do muzycznych korzeni.

  Swoje artystyczne ambicje AJAGORE spełnia, koncertując z własnym repertuarem. W dorobku ma dwie autorskie płyty. Ostatnia to właśnie Zimowe sny, na której wystąpiło ponad dwudziestu muzycznych gości, między innymi Grażyna Łobaszewska oraz Krystyna Prońko, Teresa Budzisz-Krzyżanowska, Grzegorz Nagórski, Paweł Serafiński, Piotr Mania,Maciej Rychły, Przemek Dyakowski, Irek Wojtczak, Dominik Bukowski i wielu innych. Muzyka AJAGORE to swobodne interpretacje wspaniałych polskich tekstów ludowych Oskara Kolberga, Romana Landowskiego czy też  Grzegorza Ciechowskiego, w których gatunek muzyczny jest tylko narzędziem do stworzenia odpowiedniego klimatu w piosence. Słyszalne są obszerne elementy folku, jazzu, bluesa, rocka oraz rhythm’n’bluesa itd.

  Nowoczesność i jakość dokonań zespołu sprawia, że artyści częściej występują za granicą naszego kraju. Doceniony w świecie, AJAGORE z przyjemnością zaprezentuje się Warszawskiej publiczności.

  Zespół w składzie:

  Sławomir Kornas – bas, śpiew
  Maciej Kortas – gitary, banjo, dobro, syntezator gitarowy
  Michał Szczeblewski – perkusja

  Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE