Minione wydarzenia

Informacje o wydarzeniu:

 • pt
  07
  Mar
  2014

  Corazón Flamenco - Flamenco Namiętnie reż. Krystyna Janda

  20:00Bilety parter: 50 zł przedsprzedaż, 60 zł w dniu koncertu

  Flamenco Namiętnie w Old Timers GarageAnna Iberszer - taniec flamenco,
  Magda Navarrete - śpiew,
  Andrzej Lewocki - gitara,
  Marek Fedor - instrumenty perkusyjne,

  Spektakl opowiadający w prosty sposób o uczuciach i wielkich ludzkich namiętnościach. Przeplatanie polskie piosenki Ewy Demarczyk „Czerwonym blaskiem otoczona”z hiszpańskimi rytmami i melodiami, powoduje, że tekst jest jedynie punktem wyjścia i wprowadza nas do pełnego pasji świata FLAMENCO, gdzie taniec, śpiew, rytm i dźwięki gitary opowiadają o najgłębszych ludzkich emocjach – od bólu i rozpaczy po niewypowiedzianą radość.

  Zespół „Corazón Flamenco”istnieje od 2006 roku. Tworzy go czterech młodych muzyków – Magdalena Navarrete, Anna Iberszer, Andrzej Lewocki oraz Marek Fedor. Szeroki wachlarz muzycznych zainteresowań każdego z członków zespołu sprawia, że obok tradycyjnych gatunków flamenco w repertuarze zespołu znajdują się również elementy tanga i folkloru argentyńskiego, kubańskiego bolero i rumby, a także rytmów afrykańskich, oraz nowoczesnego rapu. Tworząc fuzje stylów rozszerzają skład o dodatkowe instrumenty podkreślając charakter i niepowtarzalność hiszpańskich i latynoskich brzmień. Od czterech lat „Corazón Flamenco” zdobywa coraz większe uznanie i popularność w Polsce występując w salach koncertowych i filharmoniach, równie dobrze czując się w klimatach klubowych. Zespół na stałe współpracuje z warszawskimi teatrami – Teatrem Tańca NTF, oraz Teatrem Kamienica w Warszawie.

  Anna Iberszer -   Aktorka i tancerka. Absolwentka Wydziału Reżyserii Dźwięku Akademii Muzycznej oraz Szkoły Aktorskiej w Warszawie. Występuje gościnnie w warszawskim Teatrze Narodowym, Teatrze Syrena, Starym Teatrze w Krakowie, na stałe współpracuje z Teatrem Polonia, grając u boku Krystyny Jandy. Jest także choreografem oraz instruktorką tańca Flamenco i Tango argentyńskiego. Swoje umiejętności taneczne doskonaliła u źródeł - w Sevilli i Buenos Aires, gdzie regularnie gości. Zagrała w kilkudziesięciu filmach i serialach, na scenie jest od ponad 12 lat. Zatańczyła u boku sław muzyki Flamenco i Tanga Argentyńskiego. Pracuje przy produkcjach międzynarodowych, koncertując w Europie, USA i Argentynie.

  Magda Navarrete – jedyna śpiewaczka Flamenco w Polsce., wokalistka, producentka. Wydała dwie płyty: Chilli jako liderka zespołu Noche de boleros, a także IMAN, pod własnym nazwiskiem. Fuzjuje muzykę latynoską z flamenco i elektroniką. Śpiewa od 9 roku życia. Tańczy i śpiewa Flamenco od 14 lat. Mieszkając w Madrycie i Sevilli szkoliła swoje umiejętności m.in. u Montse Cortez, która jest nadworną śpiewaczką w projektach Paco de Lucia. Brała udział w wielu międzynarodowych projektach dotyczących muzyki flamenco: Arte Flamenco , Indialucia, Carmen Concierto, oraz międzynarodowym projekcie w USA – hinduskiego tablisty Samira Chaterjee. Nagrała dwa hiszpańskojęzyczne duety ze Staszkiem Sojką.

  Andrzej Lewocki - Jest jedynym polskim muzykiem, który gra na gitarze i cajonie jak rodowity Cygan z Andaluzji. Nabierał doświadczenia współpracując z większością muzyków, którzy w Polsce zajmują się flamenco. Uczył się od wielu hiszpańskich mistrzów. Ma niebywały słuch muzyczny i nietypową w Polsce muzyczną wrażliwość. Ostatnio został zaproszony na festiwal gitarowy do Murcii im. Nino Ricardo, którego został laureatem zajmując II miejsce. Brał udział w licznych warsztatach flamenco w kraju i za granicą. Jest założycielem Lubelskiej Szkoły Flamenco. Obecnie współpracuje z Tiento Flamenco, Noche de boleros, Teatrem Tańca NTF, Studio Flamenco, Mateo El Gallito (Duende), Los Bomberos, Tanto Flamenco, Anną Chodakowską oraz Teatrem Kamienica. Nagrywa dla radia i telewizji, zapraszany jest także, jako muzyk studyjny.

  Marek Fedor - Perkusista. Absolwent Akademii Muzycznej w Łodzi, pracuje jako nauczyciel muzyki w lubelskim gimnazjum. Współpracuje z wieloma muzykami i zespołami: Saruel, Full Power Spirit, Dzieci z Brodą, Mocni w Duchu, Los Bamberos, wcześniej Rewelersi. Pasjonat muzyki, uwielbia koncerty, ważne dla niego jest doświadczenie muzyki na żywo. Jest najlepszym polskim cajonistą, łączącym umięjętnie świat muzyki flamenco i innych obszarów muzycznych.

  Flamenconarodziło się w połowie XIX wieku w Andaluzji na południu Hiszpanii jako wspólne dziedzictwo wielu narodów, kultur, religii i tradycji. Pieśni arabskie, chorały gregoriańskie, romanse kastylijskie, żydowskie lamenty, śpiewy mauretańskie oraz niezwykła tradycja cyganów andaluzyjskich przybyłych na te tereny z odległych Indii spoiły się w oryginalną nową formę muzyczną znaną dziś pod nazwą FLAMENCO i wyrażaną w śpiewie, tańcu i dźwiękach gitary. Flamenco to jeden z najtrudniejszych tańców na świecie. Zdecydowany i skomplikowany rytm, który wybijają obcasy tancerek, łączy się z delikatnymi ruchami dłoni. Czasem melancholijne, a czasem ogniste melodie wyśpiewują głosy andaluzyjczyków. Niezwykłe rozwiązania muzyczne na gitarze, dodają tej formie ekspresji muzycznej magii, wzniosłości i niesamowitości. Flamenco to nie tylko muzyka, to także sposób na życie.

  Klub Old Timers Garage zaprasza na koncert nietuzinkowych muzyków pod tytułem "Zimowe Sny".

  AJAGORE to formacja z powoli dojrzewającego w naszym kraju nurtu jam band. Muzycy na co dzień kontraktowani są jako wzięci producenci płyt, m.in. znanych polskich wykonawców takich jak: Krystyna Prońko czy Grażyna Łobaszewska (doskonale przyjęta przez krytykę płyta Dziwny jest…). Obecnie zespół zaangażowany jest w produkcję solowego albumu Macieja Miecznikowskiego, który powraca do muzycznych korzeni.

  Swoje artystyczne ambicje AJAGORE spełnia, koncertując z własnym repertuarem. W dorobku ma dwie autorskie płyty. Ostatnia to właśnie Zimowe sny, na której wystąpiło ponad dwudziestu muzycznych gości, między innymi Grażyna Łobaszewska oraz Krystyna Prońko, Teresa Budzisz-Krzyżanowska, Grzegorz Nagórski, Paweł Serafiński, Piotr Mania,Maciej Rychły, Przemek Dyakowski, Irek Wojtczak, Dominik Bukowski i wielu innych. Muzyka AJAGORE to swobodne interpretacje wspaniałych polskich tekstów ludowych Oskara Kolberga, Romana Landowskiego czy też  Grzegorza Ciechowskiego, w których gatunek muzyczny jest tylko narzędziem do stworzenia odpowiedniego klimatu w piosence. Słyszalne są obszerne elementy folku, jazzu, bluesa, rocka oraz rhythm’n’bluesa itd.

  Nowoczesność i jakość dokonań zespołu sprawia, że artyści częściej występują za granicą naszego kraju. Doceniony w świecie, AJAGORE z przyjemnością zaprezentuje się Warszawskiej publiczności.

  Zespół w składzie:

  Sławomir Kornas – bas, śpiew
  Maciej Kortas – gitary, banjo, dobro, syntezator gitarowy
  Michał Szczeblewski – perkusja

  Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE