Minione wydarzenia

Informacje o wydarzeniu:

 • sob
  15
  Lut
  2014

  Samokhin Band

  20:00Bilety parter: 15 zł przedsprzedaż, 25 zł w dniu koncertu

  Samokhin Band w Old Timers GarageSamokhin Band to łódzki polsko-rosyjski zespół, który powstał w 2003 roku z inicjatywy Pavla Samokhina - lidera zespołu. To energetyczna mieszanka jazzu, funky, rock'n'rolla oraz wschodniego folku wzmocniona rockowym brzmieniem.

  W 2008 roku ukazał się debiutancki album "Samokhin Band". W 2009 roku nagrał kolejną płytę "Habibi", która wydana została za pomocą fanów portalu megatotal.pl.

  Poza Polską, kapela koncertowała między innymi w Brukseli, Niemczech, Holandii, Turkmenistanie oraz Ukrainie. Samokhin Band brał udział w licznych przeglądach oraz konkursach muzycznych m.in. na Międzynarodowym Festiwalu Poezji i Pieśni im. Włodzimierza Wysockiego, na którym zajął 1 miejsce. Zespół reprezentował również Radio Łódź na festiwalu Przebojem Na Antenę 2012, na którym zajął 3 miejsce.

  8 marca 2013 roku ukazał się trzeci album zespołu pt. "Perestroika". Tym razem są to utwory rosyjskie w niezwykle ciekawych aranżacjach.

  Po koncercie zapraszamy wszystkich na kolejną Otwartą Scenę Jam Session.

  Klub Old Timers Garage zaprasza na koncert nietuzinkowych muzyków pod tytułem "Zimowe Sny".

  AJAGORE to formacja z powoli dojrzewającego w naszym kraju nurtu jam band. Muzycy na co dzień kontraktowani są jako wzięci producenci płyt, m.in. znanych polskich wykonawców takich jak: Krystyna Prońko czy Grażyna Łobaszewska (doskonale przyjęta przez krytykę płyta Dziwny jest…). Obecnie zespół zaangażowany jest w produkcję solowego albumu Macieja Miecznikowskiego, który powraca do muzycznych korzeni.

  Swoje artystyczne ambicje AJAGORE spełnia, koncertując z własnym repertuarem. W dorobku ma dwie autorskie płyty. Ostatnia to właśnie Zimowe sny, na której wystąpiło ponad dwudziestu muzycznych gości, między innymi Grażyna Łobaszewska oraz Krystyna Prońko, Teresa Budzisz-Krzyżanowska, Grzegorz Nagórski, Paweł Serafiński, Piotr Mania,Maciej Rychły, Przemek Dyakowski, Irek Wojtczak, Dominik Bukowski i wielu innych. Muzyka AJAGORE to swobodne interpretacje wspaniałych polskich tekstów ludowych Oskara Kolberga, Romana Landowskiego czy też  Grzegorza Ciechowskiego, w których gatunek muzyczny jest tylko narzędziem do stworzenia odpowiedniego klimatu w piosence. Słyszalne są obszerne elementy folku, jazzu, bluesa, rocka oraz rhythm’n’bluesa itd.

  Nowoczesność i jakość dokonań zespołu sprawia, że artyści częściej występują za granicą naszego kraju. Doceniony w świecie, AJAGORE z przyjemnością zaprezentuje się Warszawskiej publiczności.

  Zespół w składzie:

  Sławomir Kornas – bas, śpiew
  Maciej Kortas – gitary, banjo, dobro, syntezator gitarowy
  Michał Szczeblewski – perkusja

  Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE