Minione wydarzenia

Informacje o wydarzeniu:

 • sob
  07
  Gru
  2013

  Giflof

  20:00Bilety parter: 15 zł przedsprzedaż, 25 zł w dniu koncertu

  Giflof w Old Timers GarageMyśli o tym, żeby grać, żeby mieć zespół i być szalonych rock’n’rollowym zespołem powstawała jeszcze czasach naszych lat szkół podstawowych, z prostego powodu – kto grał na gitarze miał najfajniejsze dziewczyny.

  Giflof powstał naprawdę po dołączeniu do składu Mikołaja Cierpki, czyli w styczniu 2010 roku. Wtedy poczuliśmy, w którym kierunku muzycznie zmierzamy. W lutym 2012 roku dołączył do nas Krzysiek Kot i się zaczęło….

  Zagraliśmy koncerty w Sali Kongresowej, na Torwarze, w Hali Arena w Gdyni, w Katowickim Spodku i wielu innych większych i mniejszych miejscach. W wiele z tych miejsc wracaliśmy wielokrotnie, co było dla nas największą nagrodą. Generalnie obracamy się w świecie muzyki gitarowej i nasza pierwsza płyta będąca świadectwem naszego dojrzewania od lat nastoletnich, jest zbiorem utworów, z których kilka powstało kiedy chodziliśmy jeszcze (a raczej „nie-chodziliśmy”) do liceów. Tak więc okazało się, że jest to rock z elementami folku, ale tylko pozornie, bo ani Banan na akordeonie, ani Mikołaj na mandolinie nie próbowali celowo wykreować takiego klimatu. Nasza płyta jest świadectwem tego co gramy, nasza płyta, to najlepsza biografia Giflof…

  Nasz zespół jest jak dobre jeansy – musiał się rozciągnąć i dopasować;) , tak więc GIFLOF to:

  Łukasz Kosicki (głos, gitary)
  Błażej Banaś (akordeon, klawisze, głos)
  Mikołaj Cierpka (gitary, mandolina, banjo, głos)
  Witek Ratajczyk (bas)
  Krzysztof Kot (bębny)
  Beata Wyciślik – menadżer
  Arkadiusz Zyber (akustyka, nasz dom na kołach i dobra dusza zespołu)

  Klub Old Timers Garage zaprasza na koncert nietuzinkowych muzyków pod tytułem "Zimowe Sny".

  AJAGORE to formacja z powoli dojrzewającego w naszym kraju nurtu jam band. Muzycy na co dzień kontraktowani są jako wzięci producenci płyt, m.in. znanych polskich wykonawców takich jak: Krystyna Prońko czy Grażyna Łobaszewska (doskonale przyjęta przez krytykę płyta Dziwny jest…). Obecnie zespół zaangażowany jest w produkcję solowego albumu Macieja Miecznikowskiego, który powraca do muzycznych korzeni.

  Swoje artystyczne ambicje AJAGORE spełnia, koncertując z własnym repertuarem. W dorobku ma dwie autorskie płyty. Ostatnia to właśnie Zimowe sny, na której wystąpiło ponad dwudziestu muzycznych gości, między innymi Grażyna Łobaszewska oraz Krystyna Prońko, Teresa Budzisz-Krzyżanowska, Grzegorz Nagórski, Paweł Serafiński, Piotr Mania,Maciej Rychły, Przemek Dyakowski, Irek Wojtczak, Dominik Bukowski i wielu innych. Muzyka AJAGORE to swobodne interpretacje wspaniałych polskich tekstów ludowych Oskara Kolberga, Romana Landowskiego czy też  Grzegorza Ciechowskiego, w których gatunek muzyczny jest tylko narzędziem do stworzenia odpowiedniego klimatu w piosence. Słyszalne są obszerne elementy folku, jazzu, bluesa, rocka oraz rhythm’n’bluesa itd.

  Nowoczesność i jakość dokonań zespołu sprawia, że artyści częściej występują za granicą naszego kraju. Doceniony w świecie, AJAGORE z przyjemnością zaprezentuje się Warszawskiej publiczności.

  Zespół w składzie:

  Sławomir Kornas – bas, śpiew
  Maciej Kortas – gitary, banjo, dobro, syntezator gitarowy
  Michał Szczeblewski – perkusja

  Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE