Minione wydarzenia

Informacje o wydarzeniu:

 • wt
  26
  Lut
  2013

  Wędruj z nami... naszym szlakiem!

  18:00wstęp wolny

  Wędruj z Nami Naszym Szlakiem w Old Timers GarageW miesiącu lutym zapraszamy na kolejne spotkanie turystyczne organizowane przez Górnośląski Oddział PTTK w Katowicach przy współudziale z klubem muzycznym Old Timers Garage. A co w programie?

  Katowice - stolica Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego, miasto techniki i przemysłu. Wielu nas, będących obywatelami stolicy województwa śląskiego nie zadaje sobie trudu poznania historii myśli technicznej Katowic. Historia jest zagmatwana i niezwykle ciekawa. Postaramy się przybliżyć Państwu ojca współczesnego hutnictwa i przemysłu - Johna Baildona. Przemysłowiec związany stricto z Gliwicami i Tarnowskimi Górami, ale to w Katowicach pozostawił po sobie dorobek materialny nazwany Jego imieniem - Hutę Baildon.
  Jego biografię przedstawią przewodnicy beskidzcy: Dorota Gemander i Tomasz Biernat

  Podczas drugiej prezentacji przeniesiemy się na kontynent azjatycki do Japonii, która jest jednym z najbardziej wyrazistych miejsc na Ziemi, gdzie tradycja, buddyjskie świątynie i zielona herbata mieszają się z kiczem fluorescencyjnej mangi, metropoliami rodem z filmów science fiction i technologicznymi nowinkami. Serdecznie zapraszamy na krótką, fascynującą podróż po kraju kwitnącej wiśni.
  Wrażeniami z podroży podzieli się z nami Antoni Ruszkiewicz. 真心を込めて招待

  Podczas spotkania tradycyjnie zostaną rozlosowane nagrody w postaci czeków podróżnych, map, toreb z logo Katowic itp.

  Sponsorami spotkania są: Górnośląski Oddział PTTK w Katowicach, Klub Old Timers Garage, Sklep Turystyczny Carpathia, firma DROPS S.C.

  Serdecznie zapraszamy!

  Klub Old Timers Garage zaprasza na koncert nietuzinkowych muzyków pod tytułem "Zimowe Sny".

  AJAGORE to formacja z powoli dojrzewającego w naszym kraju nurtu jam band. Muzycy na co dzień kontraktowani są jako wzięci producenci płyt, m.in. znanych polskich wykonawców takich jak: Krystyna Prońko czy Grażyna Łobaszewska (doskonale przyjęta przez krytykę płyta Dziwny jest…). Obecnie zespół zaangażowany jest w produkcję solowego albumu Macieja Miecznikowskiego, który powraca do muzycznych korzeni.

  Swoje artystyczne ambicje AJAGORE spełnia, koncertując z własnym repertuarem. W dorobku ma dwie autorskie płyty. Ostatnia to właśnie Zimowe sny, na której wystąpiło ponad dwudziestu muzycznych gości, między innymi Grażyna Łobaszewska oraz Krystyna Prońko, Teresa Budzisz-Krzyżanowska, Grzegorz Nagórski, Paweł Serafiński, Piotr Mania,Maciej Rychły, Przemek Dyakowski, Irek Wojtczak, Dominik Bukowski i wielu innych. Muzyka AJAGORE to swobodne interpretacje wspaniałych polskich tekstów ludowych Oskara Kolberga, Romana Landowskiego czy też  Grzegorza Ciechowskiego, w których gatunek muzyczny jest tylko narzędziem do stworzenia odpowiedniego klimatu w piosence. Słyszalne są obszerne elementy folku, jazzu, bluesa, rocka oraz rhythm’n’bluesa itd.

  Nowoczesność i jakość dokonań zespołu sprawia, że artyści częściej występują za granicą naszego kraju. Doceniony w świecie, AJAGORE z przyjemnością zaprezentuje się Warszawskiej publiczności.

  Zespół w składzie:

  Sławomir Kornas – bas, śpiew
  Maciej Kortas – gitary, banjo, dobro, syntezator gitarowy
  Michał Szczeblewski – perkusja

  Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE