Minione wydarzenia

Informacje o wydarzeniu:

 • śr
  23
  Paź
  2013

  Wędruj z nami... naszym szlakiem!

  18:00wstęp wolny

  Wędruj z Nami Naszym Szlakiem w Old Timers GarageZapraszamy na kolejne spotkanie turystyczne organizowane przez Górnośląski Oddział PTTK w Katowicach wraz z klubem muzycznym Old Timers Garage.
  W pierwszą "podróż" zostaniemy zabrani na Południowy Kaukaz do Gruzji, gdzie historia terenu zaczyna się w drugim tysiącleciu p.n.e., a stolicą jest największe miasto Tbilisi leżące nad rzeką Kurą. Kraj magiczny z prehistorycznymi zabytkami i ciągłym sporem, czy położony jest już w Azji czy jeszcze w Europie. Gruzini jednak czują się Europejczykami, z którymi wiąże się ich chrześcijańska cywilizacja oraz wieki dziejów, które splatały się z losem państw "prawdziwej Europy".
  Podczas drugiej podróży przeniesiemy się do miejsca, gdzie wciąż na ulicy słyszy się śląską godkę a praca w kopalni nadal wyznacza rytm dnia wielu mieszkańców. Aby poznać i poczuć prawdziwą atmosferę i kulturę  Śląska koniecznie trzeba się wybrać do Nikiszowca - osiedla, które w 2011 r. zostało wpisane na listę pomników historii. W Nikiszowcu bardzo mocno kultywowane są tradycje górnicze związane z Barbórką i przemarszem górniczej orkiestry a tydzień później możemy się już oddać świątecznej atmosferze na tradycyjnym jarmarku bożonarodzeniowym.
  W podróże zabiorą nas: kol.Alicja Majer i kol. Anna Sierszecka a podczas spotkania tradycyjnie zostaną rozlosowane nagrody w postaci map, przewodników, czeków podróżnych i innych gadżetów.Klub Old Timers Garage zaprasza na koncert nietuzinkowych muzyków pod tytułem "Zimowe Sny".

  AJAGORE to formacja z powoli dojrzewającego w naszym kraju nurtu jam band. Muzycy na co dzień kontraktowani są jako wzięci producenci płyt, m.in. znanych polskich wykonawców takich jak: Krystyna Prońko czy Grażyna Łobaszewska (doskonale przyjęta przez krytykę płyta Dziwny jest…). Obecnie zespół zaangażowany jest w produkcję solowego albumu Macieja Miecznikowskiego, który powraca do muzycznych korzeni.

  Swoje artystyczne ambicje AJAGORE spełnia, koncertując z własnym repertuarem. W dorobku ma dwie autorskie płyty. Ostatnia to właśnie Zimowe sny, na której wystąpiło ponad dwudziestu muzycznych gości, między innymi Grażyna Łobaszewska oraz Krystyna Prońko, Teresa Budzisz-Krzyżanowska, Grzegorz Nagórski, Paweł Serafiński, Piotr Mania,Maciej Rychły, Przemek Dyakowski, Irek Wojtczak, Dominik Bukowski i wielu innych. Muzyka AJAGORE to swobodne interpretacje wspaniałych polskich tekstów ludowych Oskara Kolberga, Romana Landowskiego czy też  Grzegorza Ciechowskiego, w których gatunek muzyczny jest tylko narzędziem do stworzenia odpowiedniego klimatu w piosence. Słyszalne są obszerne elementy folku, jazzu, bluesa, rocka oraz rhythm’n’bluesa itd.

  Nowoczesność i jakość dokonań zespołu sprawia, że artyści częściej występują za granicą naszego kraju. Doceniony w świecie, AJAGORE z przyjemnością zaprezentuje się Warszawskiej publiczności.

  Zespół w składzie:

  Sławomir Kornas – bas, śpiew
  Maciej Kortas – gitary, banjo, dobro, syntezator gitarowy
  Michał Szczeblewski – perkusja