Minione wydarzenia

Informacje o wydarzeniu:

 • sob
  11
  Sty
  2014

  Wojciech Myrczek Special Trio

  20:0015 zł przedsprzedaż, 25 zł w dniu koncertu

  Wojciech Myrczek w Old Timers GarageWojciech Myrczek Special Trio to projekt powstały z inicjatywy wokalisty, tegorocznego zwycięzcy Shure Montreux Jazz Voice Competition. Do wspólnego koncertu Myrczek zaprosił dwóch znakomitych muzyków polskiej sceny jazzowej: pianistę Pawła Tomaszewskiego (zagra na organach Hammonda) oraz perkusistę Arka Skolika. Wykonają utwory złotej ery jazzu, inspirując się twórczością takich postaci jak Cole Porter, Nat "King" Cole, Frank Sinatra, Miles Davis, Billie Holiday czy Johnny Hartman. Zabrzmią piosenki popularne i mniej znane, w nowych oraz tradycyjnych opracowaniach.

  Wojciech Myrczek - "Najbardziej jazzowy z jazzowych wokalistów jacy się ostatnio pokazali. Cechy szczególne: muzykalny, profesjonalny, pomysłowy i do tego Myrczek!" powiedział o nim Jan "Ptaszyn" Wróblewski. Jego muzyczna droga rozpoczęła się od nauki gry na fortepianie i wiolonczeli. Później nadeszła fascynacja jazzem i muzyką wokalną. Skłoniła go ona do podjęcia studiów w Instytucie Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach, które ukończył z wyróżnieniem. Styl tego wykonawcy cechuje z jednej strony przywiązanie i szacunek do muzycznej tradycji, a z drugiej nowoczesne podejście do instrumentu jakim jest ludzki głos. Swoboda posługiwania się scat'em ­ czerpiąca z dokonań instrumentalistów technika wokalnej improwizacji, stawia Wojciecha Myrczka w wyjątkowym miejscu polskiej sceny jazzowej. Wielkim sukcesem muzyka jest zdobycie I nagrody oraz nagrody publiczności na SHURE MONTREUX JAZZ VOICE COMPETITION 2013. Ponadto jest laureatem nagrody dla Największej Indywidualności Konkursu "Lotos Jazz Festival ­ Bielska Zadymka Jazzowa 2010", Grand Prix w konkursie „Jazz Voices 2011” (Litwa), I miejsca w konkursie "Międzynarodowe Spotkania Wokalistów Jazzowych w Zamościu" (2007r.). Występował m.in. na "The Hague Jazz Festival" (Holandia), "BlueBoat" Jazz Festival (Niemcy), Zamojskim Festiwalu Kultury im. Marka Grechuty, "Green Town of Jazz" w Zielonej Górze. W swoim dorobku posiada album "Wojciech Myrczek Quintet ­ We'll Be Together Again"nagraną w 2010r. Współpracuje z Zespołem Śpiewaków Miasta Katowice "Camerata Silesia”. Od 2012r. pedagog Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach.

  Paweł Tomaszewski - pianista, keyboardzista, hammondzista, kompozytor, aranżer, producent. Wykładowca w Instytucie Jazzu im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Absolwent tej samej uczelni z wykształceniem w dwóch fakultetach: fortepian oraz kompozycja i aranżacja. W 2013 roku uzyskał tytuł doktora sztuk muzycznych w dyscyplinie artystycznej gra na fortepianie. Zdobywca Grand Prix wszystkich najważniejszych konkursów jazzowych w Polsce (m.in. Bielska Zadymka Jazzowa, Jazz Juniors, Jazz nad Odrą, Festiwal Standardów Jazzowych, Krokus Jazz Festival). Koncertował na scenach całego świata z polskimi i międzynarodowymi gwiazdami szeroko pojętej muzyki jazzowej i rozrywkowej. Występował w składach bardzo zróżnicowanych aparatów wykonawczych ­ od koncertów solowych po koncerty z orkiestrami symfonicznymi. W swojej karierze pracował z najwybitniejszymi artystami, reprezentującymi różnorodne gatunki w muzyce. Współpracował m.in. z takimi gwiazdami jak: Maria Schneider, Rick Margitza, Eric Marienthal, Dean Brown, Xantone Blacq, Nigel Kennedy, Larry Coryell, Otto Williams, Troy Miller, Steve McCraven, Karen Edwards, Judy Bady, Troy Anderson, Steve Logan, Michał Urbaniak, Zbigniew Namysłowski, Jarosław Śmietana, Urszula Dusziak, Anna Serafińska, Mika Urbaniak, Piotr Wojtasik, Grzegorz Nagórski, Sławomir Jaskółke, Adam Bałdych, Grzech Piotrowski, Mieczysław Szcześniak, Marita Alban Juarez, Halina Młynkowa, Ewa Uryga, Zbigniew Wodecki, Monika Brodka. Na swoim koncie posiada jedną autorską płytę. Jest producentem muzycznym płyty Kaczmarski & Jazz, na której występują Maria Sadowska, Anna Serafińska oraz Janusz Szrom. Ponadto ma w swoim dorobku ponad 20 nagrań płytowych w charakterze muzyka sesyjnego. Nagrywał muzykę do filmów Closer To The Moon, reż. Nea Caranfil oraz Układ Zamknięty, reż. Ryszard Bugajski. W roku 2009 zdobył prestiżową nagrodę Fryderyk w kategorii "Jazzowy Debiut Roku" za płytę "Dedication" z Kwartetm Grzegorza Nagórskiego.
  Wykładowca Międzynarodowych Warsztatów Jazzowych w Chodzieży.

  Arek Skolik - należy do grona muzyków, którzy nie starają się być nowatorscy za wszelką cenę, raczej chyli on czoła przed dziesięcioleciami tradycji, starając się wpisać w nią swój muzyczny temperament. Lista muzyków, z którymi współpracował jest imponująca: Lee Konitz, Janusz Muniak, Tomasz Gwinciński, Leszek Możdżer, Maciek Sikała, Tomasz Szukalski, Piotr Baron, Piotr Wojtasik, Krzysztof Popek, Jerzy Milian, John Zorn, Steve Logan, Urszula Dudziak, Michał Urbaniak, Zbigniew Namysłowski, Tymon Tymański, Jan Ptaszyn Wróblewski, Jacek Niedziela, Wojciech Niedziela, Shakin Dudi, Jarosław Śmietana, Nigel Kennedy, Wojciech Karolak, Piotr Cieślikowsk, Stanisław Soyka. Od lat zajmuje czołowe miejsca w ankiecie pisma Jazz Forum w kategorii perkusista jazzowy.

  Klub Old Timers Garage zaprasza na koncert nietuzinkowych muzyków pod tytułem "Zimowe Sny".

  AJAGORE to formacja z powoli dojrzewającego w naszym kraju nurtu jam band. Muzycy na co dzień kontraktowani są jako wzięci producenci płyt, m.in. znanych polskich wykonawców takich jak: Krystyna Prońko czy Grażyna Łobaszewska (doskonale przyjęta przez krytykę płyta Dziwny jest…). Obecnie zespół zaangażowany jest w produkcję solowego albumu Macieja Miecznikowskiego, który powraca do muzycznych korzeni.

  Swoje artystyczne ambicje AJAGORE spełnia, koncertując z własnym repertuarem. W dorobku ma dwie autorskie płyty. Ostatnia to właśnie Zimowe sny, na której wystąpiło ponad dwudziestu muzycznych gości, między innymi Grażyna Łobaszewska oraz Krystyna Prońko, Teresa Budzisz-Krzyżanowska, Grzegorz Nagórski, Paweł Serafiński, Piotr Mania,Maciej Rychły, Przemek Dyakowski, Irek Wojtczak, Dominik Bukowski i wielu innych. Muzyka AJAGORE to swobodne interpretacje wspaniałych polskich tekstów ludowych Oskara Kolberga, Romana Landowskiego czy też  Grzegorza Ciechowskiego, w których gatunek muzyczny jest tylko narzędziem do stworzenia odpowiedniego klimatu w piosence. Słyszalne są obszerne elementy folku, jazzu, bluesa, rocka oraz rhythm’n’bluesa itd.

  Nowoczesność i jakość dokonań zespołu sprawia, że artyści częściej występują za granicą naszego kraju. Doceniony w świecie, AJAGORE z przyjemnością zaprezentuje się Warszawskiej publiczności.

  Zespół w składzie:

  Sławomir Kornas – bas, śpiew
  Maciej Kortas – gitary, banjo, dobro, syntezator gitarowy
  Michał Szczeblewski – perkusja